Inwestycyjny PARALIŻ w Tarnowie. Miasto odstąpiło od umowy z wykonawcą [GALERIA, AUDIO]

2020-01-20 9:39

Miasto ma kolejny problem z inwestycją zlokalizowaną w centrum Tarnowa. Tym razem magistrat odstąpił od umowy z wykonawcą ulicy Krótkiej, który według urzędników nie wywiązywał się ze swoich obowiązków. Wcześniej podobny scenariusz dotyczył budowy Multimedialnego Centrum na Wałowej oraz remontu kamienicy na ulicy Legionów.

Wykonawca prac na ulicy Krótkiej domagał się od miasta częściowych płatności za roboty. Z kolei magistrat reprezentowany przez Zarząd Dróg i Komunikacji nie miał zamiaru zgodzić się na warunek, którego umowa nie uwzględniała. Zgodnie z nią płatność miał być dokonana dopiero po zakończeniu wszystkich prac. W związku z tym ZDiK odstąpił od umowy a dodatkowo nałożył karę na kontrahenta w wysokości 20% kontraktu plus koszty zabezpieczenia placu budowy. 

Teraz rozpocznie się przetarg, który wyłoni nowego wykonawcę. W związku z tym trudno spodziewać się, żeby inwestycja została ukończona w terminie. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce z firmą, która remontowała miejską kamienicę na ulicy Legionów oraz wykonywała Multimedialne Centrum Artystyczne na ulicy Wałowej.

O odstąpieniu od umowy z wykonawcą mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie