Jeep nie dał motocykliście żadnych szans. 54-latek zginął na miejscu, tragedia na DK 28

i

Autor: Małopolska Policja Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu wymusił pierwszeństwo na motocykliście i doprowadził do wypadku śmiertelnego.

Wypadek śmiertelny

Jeep nie dał motocykliście żadnych szans. 54-latek zginął na miejscu, tragedia na DK 28

2023-05-30 7:57

Na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Siekierczyna (powiat limanowski) zginął 54-letni motocyklista, w którego uderzył samochód kierowany przez 77-latka. Poszkodowany nie miał żadnych szans na przeżycie, zmarł na miejscu tragicznego zdarzenia. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jeepa wymusił pierwszeństwo na motocykliście.

Siekierczyna. Wypadek śmiertelny na DK 28. Zginął 54-letni motocyklista

Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty w regionie. W dodatku okazał się on szczególnie tragiczny, ponieważ na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Siekierczyna (powiat limanowski), po zderzeniu z samochodem zginął 54-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, poruszający się na jednośladzie marki Suzuki. Mężczyzna nie miał żadnych szans na przeżycie, poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Obrażeń nie odniósł 77-latek kierujący jeepem cherokee. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że to właśnie on doprowadził do zderzenia z motocyklistą, ponieważ wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy jednośladu. 77-latek był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśnione w trakcie prowadzonego postępowania.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Akt oskarżenia dla kierowcy samochodu pod którym zginęła 10-letnia Faustynka z Kozodrzy