Koniec hulajnogowego chaosu!? Straż miejska straciła cierpliwość, posypią się kary

i

Autor: Surprising_Shots/cc0/pixabay Straż miejska w Tarnowie ma zająć się problemem źle zaparkowanych hulajnóg elektrycznych / zdjęcie ilustracyjne.

Mieszkańcy mają tego dość!

Koniec hulajnogowego chaosu!? Straż miejska straciła cierpliwość, posypią się kary

2022-09-05 15:00

Źle zaparkowane hulajnogi elektryczne to ogromny problem w Tarnowie i wielu innych, polskich miastach. Mieszkańcy od dawna skarżą się, że porzucone hulajnogi blokują chodniki czy wejścia do budynków. Podjęcie walki z patologią zapowiedziała tarnowska straż miejska. Mundurowi informują, że źle zaparkowane hulajnogi będą odholowywane, a sprawcy chaotycznego porzucania sprzętu muszą liczyć się z karami finansowymi.

Mieszkańcy Tarnowa mają dość źle zaparkowanych hulajnóg. Straż miejska zapowiada walkę z patologią

Hulajnogi elektryczne w Tarnowie cieszą się ogromną popularnością. Niestety użytkownicy takiego sprzętu, po zakończeniu jazdy często porzucają go byle gdzie, utrudniając poruszanie się po chodnikach, ścieżkach rowerowych czy też tamując wejścia do budynków. Mieszkańcy Tarnowa od dawna skarżą się na takie zachowania, lecz jak do tej pory problemu nie udało się rozwiązać. Radio ESKA informuje, że walkę z patologią zapowiedziała tarnowska straż miejskaMundurowi mają podejmować interwencje w sprawie źle zaparkowanych hulajnóg i doprowadzać do ich odholowywania na parking MPGK. Kosztami operacji będzie obciążana firma, która obsługuje system umożliwiający wypożyczenie sprzętu. Z karami finansowymi muszą się jednak liczyć również użytkownicy, porzucający hulajnogi w niedozwolonych miejscach. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: 21-latek chciał odebrać sobie życie. Policja otrzymała przerażające zgłoszenie

Stępina. 21-letni motocyklista zginął w wypadku

Gdzie trafią źle zaparkowane hulajnogi? 

Z informacji ESKI wynika, że koszt odholowania hulajnogi wynosi 79 zł, a koszt postoju na parkingu MPGK 15 zł za dobę. Tymi kosztami, w przypadku przeprowadzonego postępowania, mogą zostać również obciążeni sprawcy wykroczeń. Ponadto za nieprawidłowe parkowanie hulajnóg grozi mandat karny w wysokości 300 zł.

– Mieszkańcy coraz częściej informują nas, że hulajnogi są porzucane w różnych miejscach. Za każdym razem wydajemy polecenie usunięcia takich nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów i odholowania ich na parking MPGK. Niedawno z ulicy Równej zostało wywiezionych hurtem aż 12 hulajnóg. Obecnie ustalamy sprawców tego wykroczenia. W ubiegłym tygodniu odbyliśmy rozmowy z firmą obsługującą system, podczas których poruszyliśmy temat udostępnienia danych użytkowników hulajnóg – powiedziała Radiu ESKA Zofia Hebda, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Tarnowie.

Sonda
Hulajnoga elektryczna - prawo jazdy, żeby jeździć?