Koronawirus. Dwa nowe przypadki w Tarnowie! Zmarł mężczyzna z powiatu gorlickiego [RAPORT]

2020-08-19 11:58 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Dwa nowe przypadki w Tarnowie! Zmarł mężczyzna z powiatu gorlickiego
Autor: 1662222/cc0/Pixabay.com Koronawirus. Dwa nowe przypadki w Tarnowie! Zmarł mężczyzna z powiatu gorlickiego

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych przypadkach koronawirusa. Zakażenie potwierdzono u 140 mieszkańców województwa. W tym gronie znalazły się dwie osoby z Tarnowa. Zwiększyła się również liczba ofiar epidemii. Na COVID-19 zmarł 81-letni mężczyzna z powiatu gorlickiego oraz 73-letnia kobieta z powiatu tatrzańskiego.

Koronawirus raport [19 sierpnia]

W Małopolsce potwierdzono minionej doby 140 nowych przypadków koronawirusa, najwięcej w Krakowie (37) i powiatach: nowotarskim (26) oraz nowosądeckim (20). Zakażone są dwie kolejne osoby z Tarnowa i siedem z Nowego Sącza. Zainfekowani maja do jednego roku do 86 lat. Dziesięciu z nich jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji domowej. Na COVID-19 zmarło dwoje Małopolan: 81-latek z powiatu gorlickiego oraz 73-latka z powiatu tatrzańskiego.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 140 osób. To 71 kobiet i 69 mężczyzn, w wieku od roku do 86 lat, z Krakowa (37 osób), powiatu nowotarskiego (26), nowosądeckiego (20), tatrzańskiego (12), tarnowskiego (9), Nowego Sącza (7), limanowskiego (6), krakowskiego (6), gorlickiego (5), wielickiego (3), brzeskiego (2), Tarnowa (2), powiatu oświęcimskiego (2), bocheńskiego (1), chrzanowskiego (1) i wadowickiego (1). Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 5838 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 81-letniego mężczyzny z powiatu gorlickiego i 73-letniej kobiety z powiatu tatrzańskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 102 - czytamy w najnowszym (19 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Ilu Polaków zaraziło się dotąd (19 sierpnia) koronawirusem? Sprawdź na wykresie znajdującym się poniżej!

Fontanna w Parku Sanguszków przyciąga tłumy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.