Siedliska. Dezynfekcja kościoła po śmierci księdza zakażonego koronawirusem

W ten sposób NA PEWNO nie zarazisz się koronawirusem. Do niedawna wszyscy myśleli inaczej
Autor: Dimitris Vetsikas/cc0/pixabay W ten sposób NA PEWNO nie zarazisz się koronawirusem. Do niedawna wszyscy myśleli inaczej

Na czwartek, 20 sierpnia zaplanowano uroczystości pogrzebowe ks. Stanisława Augustyna, który zmarł będąc zakażonym koronawirusem. Przedstawiciele parafii w Siedliskach, której wieloletnim proboszczem i rezydentem był 86-letni kapłan zapewniają, że pogrzeb odbędzie się z zachowaniem wszystkich wymagań sanitarnych, a miejscowy kościół parafialny został poddany dezynfekcji.

Przygotowania do pogrzebu ks. Stanisława Augustyna

W poniedziałek, 17 sierpnia zmarł ks. Stanisław Augustyn, wieloletni proboszcz i rezydent parafii w Siedliskach. Był zarażony koronawirusem. Z tego powodu uroczystości pogrzebowe, które są zaplanowane na czwartek (20 sierpnia) muszą odbyć się z zachowaniem szczegółowych wytycznych sanitarnych dotyczących przechowywania i transportu zwłok. Przedstawiciele parafii zapewniają, że ceremonia odbędzie się w bezpiecznych warunkach dla jej uczestników. Dodatkowo dezynfekcji został poddany kościół parafialny w Siedliskach, gdzie sprawowana będzie Msza św. pogrzebowa za ks. Stanisława Augustyna.

Policjanci eskortowali dziecko do szpitala