Koronawirus. Kolejny mieszkaniec Tarnowa zakażony! Na Sądecczyźnie znowu największy przyrost

2020-07-22 11:26 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Kolejny mieszkaniec Tarnowa zakażony! Na Sądecczyźnie znowu największy przyrost
Autor: enriquelopezgarre/cc0/pixabay Koronawirus. Kolejny mieszkaniec Tarnowa zakażony! Na Sądecczyźnie znowu największy przyrost

Minionej doby w Małopolsce przybyło 50 nowych przypadków koronawirusa. Największy przyrost znowu wystąpił na Sądecczyźnie, gdzie SARS-CoV-2 wykryto u 22 kolejnych osób. Liczba przypadków w powiecie nowosądeckim osiągnęła już niemal poziom Krakowa. Zainfekowany jest również następny mieszkaniec Tarnowa.

Spośród 50 nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce, 22 dotyczy Sądecczyzny (4 Nowego Sącza i 18 powiatu nowosądeckiego). Od początku epidemii w powiecie nowosądeckim potwierdzono już 394 infekcje SARS-CoV-2, czyli zaledwie dziewięć mniej niż w Krakowie. Zarażony jest również kolejny mieszkaniec Tarnowa.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 30 kobiet i 20 mężczyzn, w wieku od 10 dni do 88 lat, z powiatu nowosądeckiego (18 osób), Krakowa (6 osób), powiatu tatrzańskiego i wadowickiego (po 5 osób), powiatu wielickiego i  Nowego Sącza (po 4 osoby), myślenickiego i nowotarskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: suskiego, gorlickiego, krakowskiego i Tarnowa (po 1 osobie). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2646 osób - czytamy w najnowszym (22 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

42-latek skatował partnerkę? Grozi mu dożywocie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: