Koronawirus. Katolickie przedszkole w Nowym Sączu zamknięte! "Nie mogę narażać dzieci"

2020-07-22 8:43 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Katolickie przedszkole w Nowym Sączu zamknięte! Nie mogę narażać dzieci
Autor: _Alicja_/cc0/pixabay Koronawirus. Katolickie przedszkole w Nowym Sączu zamknięte! "Nie mogę narażać dzieci"

Katolickie przedszkole przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu zostało zamknięte do odwołania. Powodem jest objęcie kwarantanną jednego z rodziców dziecka, które uczęszczało do placówki. Dopiero po wykluczeniu u tej osoby infekcji SARS-CoV-2 przedszkole będzie mogło ponownie przyjmować podopiecznych.

Katolickie Przedszkole Niepubliczne im. Świętej Rodziny w Nowym Sączu od początku tygodnia przestało przyjmować dzieci. Powodem zamknięcia placówki jest podejrzenie koronawirusa u jednego z rodziców, który miał kontakt z osobą zakażoną. Rodzic trafił na kwarantannę i czeka na wyniki badań. Przedszkole zostanie ponownie otwarte dopiero, gdy testy wykluczą infekcję SARS-CoV-2.

- Drodzy Rodzice! Z przykrością pragnę poinformować, że przedszkole z dniem 20 lipca 2020 r. (poniedziałek) zostaje zamknięte do odwołania. Tym razem jeden z rodziców dziecka, które chodziło do przedszkola, jest w kwarantannie, ponieważ rodzic miał kontakt z osobą zarażoną COVID-19 i oczekuje na badania. Biorąc pod uwagę, że dziecko, które było w przedszkolu i miało kontakt z pozostałymi dziećmi może być zarażone, nie mogę narażać dzieci i pracowników na otwarcie przedszkola zanim sytuacja się nie wyjaśni - napisał na stronie przedszkola jego dyrektor ks. Grzegorz Kiełbasa.

Rzeszów: Czterech byłych szefów sklepów "Jedynka" zatrzymanych! WIELOMILIONOWE wyłudzenia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: