Koronawirus. Pasażerowie autobusu relacji Kraków-Nowy Sącz mogą być zakażeni! Sanepid reaguje

2020-07-24 16:27
Koronawirus. Pasażerowie autobusu na trasie Kraków-Nowy Sącz mogą być zakażeni! Sanepid reaguje
Autor: Michele Caballero Siamitras Kassube/cc0/pixabay Koronawirus. Pasażerowie autobusu na trasie Kraków-Nowy Sącz mogą być zakażeni! Sanepid reaguje

Osoby podróżujące autobusem na trasie Kraków-Nowy Sącz powinny zwrócić szczególną uwagę na swój stan zdrowia, a w razie niepokojących symptomów skontaktować się z najbliższym sanepidem. Chodzi o kurs, który odbył się 11 lipca (odjazd o godz. 7.00) pod egidą nieustalonego przewoźnika. U jednego z pasażerów tego kursu potwierdzono wczoraj (23 lipca) zakażenie koronawirusem.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku wydała komunikat z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na stan swojego zdrowia przez osoby, które 11 lipca (odjazd godz. 7.00) podróżowały autobusem na trasie Kraków-Nowy Sącz. Mogą one być zakażone koronawirusem, ponieważ SARS-CoV-2 potwierdzono wczoraj (23 lipca) u jednego z pasażerów takiego kursu. Niestety nie wiadomo pod egidą, którego przewoźnika się on odbywał. 

W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów zdrowotnych (kaszel, duszność, gorączka powyżej 38 stopni Celsjusza) należy skontaktować się z najbliższym sanepidem.

Pełna treść komunikatu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku:

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku zwraca się z prośbą do pasażerów podróżujących w dniu 11 lipca 2020 r. komunikacją autobusową na trasie Kraków – Nowy Sącz (odjazd ok. godz. 7), o zwrócenie szczególnej uwagi na niepokojące objawy zdrowotne (kaszel, duszność, gorączka powyżej 38 stopni Celsjusza). W przypadku ich zaobserwowania u siebie należy skontaktować się z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną i poinformować o odbywanej podróży. Powyższą informację podaje się z uwagi na fakt, iż w podanym wyżej terminie autobusem, niemożliwego do ustalenia przewoźnika, podróżowała osoba, u której w dniu 23 lipca br. potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS CoV-2.

Akcja PKP "Bezpieczny piątek" na przejeździe kolejowym w Sterkowcu