Wojnicz. Koronawirus w centrum dystrybucyjnym Biedronki! Czternaście osób objętych kwarantanną

Wojnicz. Koronawirus w centrum dystrybucyjnym Biedronki! Czternaście osób objętych kwarantanną
Autor: domena publiczna/wikipedia Wojnicz. Koronawirus w centrum dystrybucyjnym Biedronki! Czternaście osób objętych kwarantanną

W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Wojniczu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem. Ze względu na kontakt z osobą zainfekowaną czternastu kolejnych pracowników objęto kwarantanną. Największa sieć spożywcza w kraju zapewnia, że jej klienci nie mają powodów do obaw. Centrum w Wojniczu zaopatruje ponad 150 sklepów Biedronki w południowo-wschodniej Polsce.

Radio RMF poinformowało, że u jednego z pracowników centrum dystrybucyjnego Biedronki w Wojniczu (pow. tarnowski) potwierdzono zakażenie koronawirusem. Z tego względu kwarantanną objęto czternaście innych osób, które miały kontakt z zainfekowanym. Największa w kraju sieć spożywcza zapewnia, że klienci nie muszą czuć obaw, ponieważ zarażony pracownik nie miał z nimi żadnej styczności.

- Sytuacja ta nie ma wpływu na klientów sklepów. Ze względu na pozytywny wynik testu jednego pracownika naszego centrum dystrybucyjnego, profilaktycznie odsunęliśmy od pracy 14 pracowników, którzy mieli z nim styczność. Były to osoby wspólnie pracujące na nocnej zmianie - powiedziała RMF FM Monika Loch, regionalny kierownik ds. personalnych Biedronki.

Centrum dystrybucyjne w Wojniczu zostało poddane dezynfekcji. Przedstawiciele Biedronki zapewniają, że we wszystkich obiektach tej firmy są rygorystycznie przestrzegane obostrzenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa. 

Wojnickie centrum istnieje od 2006 roku, zaopatruje ponad 150 sklepów w południowo-wschodniej Polsce.

Doprowadzenie rodziców zabitego niemowlaka do prokuratury