Ognisko koronawirusa nie wygasa! Prezydent Nowego Sącza zwołał sztab kryzysowy!

i

Autor: Engin Akyurt/cc0/pixabay Ognisko koronawirusa nie wygasa! Prezydent Nowego Sącza zwołał sztab kryzysowy!

Ognisko koronawirusa nie wygasa! Prezydent Nowego Sącza zwołał sztab kryzysowy!

2020-07-23 16:21

Nie gaśnie ognisko koronawirusa na Sądecczyźnie. Dzisiaj (23 lipca) w tej części Małopolski potwierdzono 22 nowe przypadki SARS-CoV-2, z czego 19 dotyczy mieszkańców powiatu nowosądeckiego, gdzie od początku epidemii liczba zainfekowanych jest już wyższa niż w Krakowie! W związku z trudną sytuacją prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel przerwał swój urlop i zwołał sztab kryzysowy.

Dzisiaj (23 lipca) w całej Małopolsce potwierdzono 75 nowych przypadków koronawirusa, z czego 22 przypadki dotyczą mieszkańców Sądecczyzny (19 w powiecie nowosądeckim i 3 w Nowym Sączu). Od początku epidemii w powiecie nowosądeckim zanotowano już 413 infekcji SARS-CoV-2, to o cztery więcej, niż w Krakowie!

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 37 kobiet i 38 mężczyzn, w wieku od roku do 90 lat, z powiatu nowosądeckiego (19 osób), bocheńskiego (15 osób), limanowskiego (8 osób), Krakowa (6 osób), powiatów wadowickiego i gorlickiego (po 5 osób), oświęcimskiego (4 osoby), powiatu nowotarskiego i Nowego Sącza (po 3 osoby), Tarnowa (2 osoby) oraz powiatów: miechowskiego, myślenickiego, suskiego, tatrzańskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2721 osób - czytamy w najnowszym (23 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Reagując na trudną sytuacją prezydent Nowego Sącza przerwał swój urlop i zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym ma również uczestniczyć starosta powiatu nowosądeckiego. Podczas spotkania mają być dyskutowane sposoby na zahamowanie rozprzestrzeniania się epidemii. Ludomir Handzel zapewnił, że nie chce wprowadzać kolejnego lockdownu.

- Pragnę podkreślić, iż jestem daleki od paniki. Wiemy już wiele o tej chorobie i jej przebiegu. Wiemy też, że do czasu wynalezienia środków farmakologicznych lub bezpiecznych i skutecznych szczepionek musimy nauczyć się żyć z tym wirusem. Żyć i funkcjonować. Wszystko zależy od nas. Podkreślam, że nie nawołuję do lockdownu, ale do zachowywania zasad sanitarnych, ostrożności i rozsądku - napisał Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. 

Motocyklista potrącił 6-latkę

PRZECZYTAJ TAKŻE: