Mszana Dolna. Koronawirus na weselu! Muzyk zakażony, prawie 150 osób na kwarantannie

Mszana Dolna. Koronawirus na weselu! Muzyk zakażony, prawie 150 osób na kwarantannie
Autor: congerdesign/cc0/pixabay Mszana Dolna. Koronawirus na weselu! Muzyk zakażony, prawie 150 osób na kwarantannie

Kolejne wesele w regionie mogło stać się ogniskiem koronawirusa. Tym razem chodzi o zabawę, która odbyła się w Mszanie Dolnej (pow. limanowski). Infekcję potwierdzono już u członka zespołu muzycznego odpowiedzialnego za oprawę uroczystości. Wszyscy goście zaślubin, czyli prawie 150 osób zostało objętych kwarantanną i musi przejść badania na obecność SARS-CoV-2 w organizmie.

Już wcześniej przypadki koronawirusa wykryto na weselach w: Nawojowej, Podegrodziu oraz Nowym Sączu. Portal limanowa.in donosi, że tym razem infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u członka zespołu muzycznego, który zabawiał gości zaślubin w Mszanie Dolnej (pow. limanowski).

W związku z tym prawie 150 osób uczestniczących w uroczystości zostało objętych kwarantanną i zostanie poddanych badaniom na obecność koronawirusa w organizmie. Wesele odbyło się w minionym tygodniu, stąd potencjalnie zarażeni mogą być już ludzie, których na zabawie nie było, lecz mieli kontakt z gośćmi imprezy. Sanepid będzie wyjaśniał, czy w dniu uroczystości muzyk oczekiwał już na pobranie wymazu i czy nie powinien już wówczas przebywać w przymusowej izolacji.

Spowiedź Mameda Khalidova na 40. urodziny. Vlog Andrzeja Kostyry