Koronawirus. Obcokrajowcy wśród zakażonych. Drugie wesele ogniskiem SARS-CoV-2

2020-07-06 14:47 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Obcokrajowcy wśród zakażonych. Drugie wesele ogniskiem SARS-CoV-2
Autor: Frank Winkler/cc0/pixabay Koronawirus. Obcokrajowcy wśród zakażonych. Drugie wesele ogniskiem SARS-CoV-2

Osiem nowych osób z powiatu limanowskiego jest zainfekowanych koronawirusem. W regionie wybuchło już drugie ognisko epidemii związane z przyjęciem weselnym. Po Nawojowej, tym razem chodzi o zabawę, która odbyła się w gminie Podegrodzie. Zakażenie potwierdzono również u dwóch Ukraińców, którzy w Limanowej odbywali kwarantannę graniczną.

W poniedziałek, 6 lipca Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych zakażonych mieszkańcach. W tym gronie znalazło się osiem osób z powiatu limanowskiego i jedna z powiatu nowosądeckiego, w tym dwóch Ukraińców, którzy w Limanowej odbywali kwarantannę graniczną. Niestety okazało się, że są zarażeni i trafili do krakowskiego szpitala jednoimiennego.

Jak opisuje portal limanowa.in, badania wskazały na obecność SARS-CoV-2 w organizmie już szóstej osoby z rodziny uczestniczącej w weselu zorganizowanym na terenie gminy Podegrodzie. To drugi przypadek w regionie, że tego typu impreza stała się ogniskiem choroby. Pierwszym były zaślubiny w Nawojowej.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 5 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 4 do 75 lat, z powiatu limanowskiego (8 osób), Krakowa (2 osoby) oraz powiatów: nowotarskiego i nowosądeckiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1863 osób - czytamy w najnowszym (6 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii. 

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: