Koronawirus. ZAKAŻONA osoba z powiatu limanowskiego. NAJMNIEJ nowych przypadków od 2 tygodni!

2020-06-22 11:11 AT
Jeden z dwóch w całej Polsce! Niedaleko Płocka powstanie punkt testów na koronawirusa!
Autor: fernandozhiminaicela/cc0/Pixabay.com Niedaleko Płocka, w Czerwińsku nad Wisłą powstanie punkt testów dla pracowników sezonowych

Minionej doby koronawirusa wykryto tylko u sześciu nowych osób z Małopolski. Niestety wśród nich znalazł się mieszkaniec powiatu limanowskiego, lecz w porównaniu z kilkoma poprzednimi dobami, na terenie województwa liczba nowych przypadków uległa zauważalnemu zmniejszeniu. Jak dotąd (22 czerwca), w Małopolsce potwierdzono 1622 infekcji SARS-CoV-2, na COVID-19 zmarło 44 pacjentów.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Małopolski Urząd Wojewódzki, minionej doby przybyło sześć nowych przypadków koronawirusa, w tym jeden w powiecie limanowskim. To najniższy przyrost zakażonych w województwie od 8 czerwca! 

W powiecie limanowskim wykryto dotąd (22 czerwca) 112 infekcji SARS-CoV-2, podczas gdy w całym województwie ta liczba wynosi 1622. W wyniku choroby COVID-19 zmarło 44 Małopolan. Wśród ofiar są trzy kobiety z powiatu limanowskiego:

- Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 4 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 2 do 80 lat, z Krakowa (1 osoba), powiatu suskiego (4) i limanowskiego (1). Aktualnie wszystkie te osoby przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1622 osób - czytamy w raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Dolny Śląsk: Policyjny pościg za 20-letnim kierowcą BMW

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: