Koronawirus w firmie z branży spożywczej! Produkcja została wstrzymana

2020-04-28 7:40 AT
Koronawirus. Kolejny zgon na Podkarpaciu. Nie żyje 71-letnia kobieta
Autor: Marcin Gadomski / Super Express

Jeden z zakładów produkcyjnych działających w branży spożywczej na terenie Limanowej wstrzymał działalność po wykryciu koronawirusa u swoich pracowników. Na razie SARS-CoV-2 potwierdzono u dwóch osób pracujących w firmie. Przed wznowieniem produkcji zakład ma być zdezynfekowany. Kwarantanną objęto ludzi, którzy mieli kontakt z zainfekowanymi.

O sprawie napisał portal limanowa.in. Zakażenie koronawirusem potwierdzono już u drugiego pracownika jednej z firm produkcyjnych działających w branży spożywczej. Lokalni dziennikarze ustalili, że jedna z zarażonych osób pochodzi z otoczenia personelu limanowskiego szpitala, który jest jednym z największych ognisk epidemii w Małopolsce.

Pracownicy firmy, którzy mieli kontakt z nosicielami koronawirusa zostali poddani kwarantannie. Obecnie jest to dziesięć osób.

Mocne i tanie rękawiczki jednorazowe: nitrylowe, lateksowe czy winylowe?

Wykrycie koronawirusa spowodowało konieczność zamknięcia zakładu. Nie wiadomo jak długo potrwa przestój w pracy, jednak zanim dojdzie do wznowienia produkcji konieczne będzie przeprowadzenie dezynfekcji. 

Do tej pory na terenie powiatu limanowskiego potwierdzono 67 przypadków SARS-CoV-2. Z powodu choroby COVID-19 zmarły trzy kobiety. O zgonie ostatniej z nich dowiedzieliśmy się w miniony czwartek (23 kwietnia).

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

26 latek, pacjent 0 z Wrocławia, miał koronawirusa, ale wyzdrowiał. Teraz oddaje krew, by pomóc innym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: