NIE ŻYJE kobieta zakażona koronawirusem. Była pierwszą pacjentką z COVID-19 na Limanowszyźnie

2020-04-14 8:00 AT
NIE ŻYJE kobieta zakażona koronawirusem. Była pierwszą pacjentką z COVID-19 na Limanowszyźnie
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS

Nie żyje kobieta z Limanowszczyzny, u której jako pierwszej w tym regionie wykryto koronawirusa. Pacjentka zmarła w poniedziałek (13 kwietnia) po południu. Prawdopodobnie zaraziła się w krakowskim szpitalu, gdzie była leczona w związku z innymi dolegliwościami. Początkowo jej stan był dobry, a kobieta nie miała objawów typowych dla choroby COVID-19.

O śmierci kobiety poinformował portal limanowa.in. Mieszkanka gminy Dobra (powiat limanowski) o zakażeniu koronawirusem dowiedziała się 23 marca. Prawdopodobnie zaraziła się w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim, gdzie przebywała w związku z innymi dolegliwościami zdrowotnymi. 

Do Limanowej wróciła na dializy, by następnie trafić na oddział wewnętrzny limanowskiej lecznicy. Gdy okazało się, że jest ona zakażona SARS-CoV-2 oddział został zamknięty, a kwarantannie poddano osoby, które miały z nią kontakt. Rozgoryczenia sytuacją nie krył mąż kobiety.

Początkowo stan kobiety był dobry i nie zdradzała ona objawów typowych dla choroby COVID-19. Niestety ostatecznie nie udało jej się pokonać koronawirusa. W poniedziałek około godz. 15.00 pacjentka zmarła. 

To druga ofiara tegorocznej epidemii z Limanowszczyzny. Pod koniec marca dowiedzieliśmy się o śmierci starszej kobiety, której początkowo na zaliczano do grona ofiar koronawirusa.

Sprawdź, czy masz objawy koronawirusa. Tak wygląda specjalistyczna ankieta

Kwarantanna w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. 44 podchorążych zarażonych koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

PRZECZYTAJ TAKŻE: