W Limanowej POTWIERDZONO zakażenie koronawirusem! Pacjentka zaraziła się od pielęgniarki?

i

Autor: pixabay.com Kobieta mogła się zarazić od pielęgniarki w krakowskim szpitalu

W Limanowej POTWIERDZONO zakażenie koronawirusem! Pacjentka zaraziła się od pielęgniarki?

2020-03-23 11:40

Limanowski szpital potwierdził, że przebywa w nim pacjentka zakażona koronawirusem. Kobieta wcześniej leczyła się w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim i to tam mogła zostać zarażona przez chorą pielęgniarkę. Trwa ustalanie kręgu osób, które miały kontakt z zainfekowaną, zostaną one objęte kwarantanną. Zamknięty został również oddział wewnętrzny limanowskiej lecznicy.

Portal limanowa.in poinformował, że w Limanowej potwierdzono zakażenie koronawirusem. Chora jest kobieta, która leczyła się w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i mogła się tam zarazić od pielęgniarki. 

Niestety pacjentka ma choroby współistniejące, lecz obecnie jej stan jest dobry i nie zdradza objawów typowych dla choroby COVID-19. Dyrekcja limanowskiego szpitala chce przetransportować kobietę z powrotem do Krakowa.

Oddział wewnętrzny szpitala w Limanowej, gdzie była leczona kobieta zakażona koronawirusem został zamknięty. Trwa ustalanie kręgu osób, które miały z nią styczność, będą one musiały przejść kwarantannę.

W momencie kiedy wyszło na jaw, że kobieta mogła się zarazić od pielęgniarki w krakowskiej lecznicy, podjęto decyzję o izolowaniu pacjentki tak, by chronić innych chorych oraz członków personelu medycznego.  

Przypominamy najważniejsze fakty dotyczące koronawirusa! Jak prawidłowo zdjąć rękawiczki?

Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]