Na COVID-19 zmarła kobieta z powiatu limanowskiego! Koronawirusem zaraziła się w szpitalu

2020-04-24 11:03 AT
Koronawirus ZABRAŁ bliskim kolejną osobę. Zmarły miał ponad 90 lat
Autor: Łukasz Gągulski

Coraz gorsze informacje dotyczące epidemii koronawirusa napływają z powiatu limanowskiego. Wczoraj (23 kwietnia) ministerstwo zdrowia potwierdziło śmierć 75-letniej kobiety pochodzącej właśnie z tej części województwa, a leczonej w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Znacząco wzrosła również liczba nowych osób zakażonych SARS-CoV-2.

Starsza kobieta z powiatu limanowskiego, która zmarła na COVID-19 według informacji portalu limanowa.in mieszkała na terenie gminy Laskowa. Koronawirusem zaraziła się w szpitalu powiatowym w Limanowej, gdzie przebywała na oddziale wewnętrznym. Ta placówka stanowi epicentrum epidemii w regionie. To właśnie tam przebywała tzw. "pacjentka zera", która w zeszłym tygodniu również przegrała walkę z chorobą. Łącznie infekcja SARS-CoV-2 spowodowała już śmierć trzech kobiet z powiatu limanowskiego.

Niestety w powiecie doszło też do dużego wzrostu potwierdzonych przypadków koronawirusa. Od wczoraj przybyło aż 16 nowych osób, które są zainfekowane. To największy przyrost od początku epidemii. Łączna liczba przypadków koronawirusa w powiecie limanowskim wynosi obecnie 63. 

Koronawirus w Polsce: jak się szczepić bezpiecznie? EKSPERT WYJAŚNIA

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Nowy mural w Nowym Sączu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: