Koronawirus. Nie żyje mieszkaniec powiatu limanowskiego. Zmarł na COVID-19

2020-07-09 11:56 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Nie żyje mieszkaniec powiatu limanowskiego. Zmarł na COVID-19
Autor: 1662222/cc0/Pixabay.com Koronawirus. Nie żyje mieszkaniec powiatu limanowskiego. Zmarł na COVID-19

Nie żyje mieszkaniec powiatu limanowskiego zakażony koronawirusem. 87-latek zmarł w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim, cierpiał na choroby współistniejące. To pierwszy zgon spowodowany chorobą COVID-19 w Małopolsce od 21 czerwca. Liczba ofiar epidemii w województwie zwiększyła się do 45. Niestety w powiatach: limanowskim oraz nowosądeckim zanotowano kolejną falę zakażeń.

87-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu limanowskiego jest 45. ofiarą epidemii koronawirusa w Małopolsce i pierwszą od 21 czerwca. Pacjent cierpiał na choroby współistniejące. Przebywał w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. 

Niestety w dalszym ciągu gwałtownie rośnie liczba nowych, potwierdzonych przypadków na Sądecczyźnie i Limanowszczyźnie. SARS-CoV-2 wykryto u 21 osób z powiatu limanowskiego, 8 osób z powiatu nowosądeckiego oraz jednej z Nowego Sącza.

- Niestety musimy poinformować o śmierci 87-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu limanowskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 45. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 22 kobiety i 13 mężczyzn, w wieku od 8 do 74 lat, z powiatu limanowskiego (21 osób), nowosądeckiego (8 osób), Krakowa, Nowego Sącza oraz powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, gorlickiego i krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1947 osób - czytamy w najnowszym (9 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Czy mieszkańcy boją się jeździć komunikacją miejską?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.