Koronawirus. Nie żyje mieszkaniec powiatu limanowskiego. Zmarł na COVID-19

Koronawirus. Nie żyje mieszkaniec powiatu limanowskiego. Zmarł na COVID-19
Autor: 1662222/cc0/Pixabay.com Koronawirus. Nie żyje mieszkaniec powiatu limanowskiego. Zmarł na COVID-19

Nie żyje mieszkaniec powiatu limanowskiego zakażony koronawirusem. 87-latek zmarł w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim, cierpiał na choroby współistniejące. To pierwszy zgon spowodowany chorobą COVID-19 w Małopolsce od 21 czerwca. Liczba ofiar epidemii w województwie zwiększyła się do 45. Niestety w powiatach: limanowskim oraz nowosądeckim zanotowano kolejną falę zakażeń.

87-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu limanowskiego jest 45. ofiarą epidemii koronawirusa w Małopolsce i pierwszą od 21 czerwca. Pacjent cierpiał na choroby współistniejące. Przebywał w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. 

Niestety w dalszym ciągu gwałtownie rośnie liczba nowych, potwierdzonych przypadków na Sądecczyźnie i Limanowszczyźnie. SARS-CoV-2 wykryto u 21 osób z powiatu limanowskiego, 8 osób z powiatu nowosądeckiego oraz jednej z Nowego Sącza.

- Niestety musimy poinformować o śmierci 87-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu limanowskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 45. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 22 kobiety i 13 mężczyzn, w wieku od 8 do 74 lat, z powiatu limanowskiego (21 osób), nowosądeckiego (8 osób), Krakowa, Nowego Sącza oraz powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, gorlickiego i krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1947 osób - czytamy w najnowszym (9 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Czy mieszkańcy boją się jeździć komunikacją miejską?

PRZECZYTAJ TAKŻE: