Koronawirus. Pielęgniarka zajmująca się noworodkami ZAKAŻONA. Nowe przypadki w powiecie limanowskim

2020-04-17 20:30 AT
Pielęgniarka zajmująca się noworodkami ZAKAŻONA. Nowe przypadki koronawirusa w powiecie limanowskim
Autor: dumitritaalbu/cc0/Pixabay.com Ogniskiem koronawirusa w powiecie limanowskim jest tamtejszy szpital

O pięciu nowych zakażonych koronawirusem z powiatu limanowskiego poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki. Jedną z osób zainfekowanych SARS-CoV-2 jest pielęgniarka pracująca w tamtejszym szpitalu na oddziale zajmującym się noworodkami. Limanowska lecznica stanowi epicentrum epidemii w regionie dotkniętym już 32 przypadkami koronawirusa.

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych dwunastu przypadkach koronawirusa, z czego połowa dotyczy mieszkańców wschodniej części województwa. Pięciu zainfekowanych SARS-CoV-2 pochodzi z powiatu limanowskiego, a jedna z powiatu brzeskiego. Niepokoi zwłaszcza duży przyrost chorych w tym pierwszym regionie, gdzie liczba potwierdzonych przypadków urosła z 27 do 32.

Jak ustalił portal limanowa.in, jedną z zakażonych jest pielęgniarka pracująca w limanowskim szpitalu na oddziale zajmującym się noworodkami. Na szczęście kobieta jeszcze przed otrzymaniem wyników badań, a po zaobserwowaniu pierwszych objawów choroby miała wziąć zwolnienie lekarskie, co zmniejszyło krąg pacjentów mających z nią kontakt. 

Niestety, ale to właśnie powiatowy szpital w Limanowej stanowi epicentrum epidemii w regionie, w którym już dwie osoby zmarły z powodu choroby COVID-19.

Wracają obowiązkowe szczepienia. Znamy termin

Koronaporadnik Adama Federa: sztuka w czasach zarazy.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

PRZECZYTAJ TAKŻE: