Koronawirus na Pierwszej Komunii. Dzieci zaraziły się od księdza

Koronawirus na Pierwszej Komunii. Dzieci zaraziły się od księdza
Autor: vixrealitum/cc0/pixabay Koronawirusa potwierdzono już u dwunastu dzieci

Po Pierwszej Komunii, która odbyła się w miejscowości Konina (gm. Niedźwiedź) dziewiętnaście osób, w tym dwanaścioro dzieci zaraziło się koronawirusem. Źródłem infekcji był ksiądz uczestniczący w uroczystości. Niestety przypadków SARS-CoV-2 związanych z ogniskiem w Koninie może być więcej, ponieważ jedno z chorych dzieci pojechało na wycieczkę autokarową, gdzie miało kontakt z innymi osobami.

Jak donosi rmf24.pl, spośród 122 osób, które miały kontakt z zakażonym księdzem i z tego względu zostały poddane testom na obecność koronawirusa infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 19, a w tym gronie znajduje się 12 dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Zakażenie u proboszcza z parafii Konina (gm. Niedźwiedź) potwierdzono w miniony piątek. Wcześniej koronawirusa wykryto u starszej kobiety, która zasłabła uczestnicząc we Mszy św. odprawianej w Koninie.

Niestety przypadków SARS-CoV-2 związanych z tym ogniskiem epidemii może być więcej, ponieważ jedno z zakażonych dzieci brało udział w wycieczce autokarowej, gdzie miało kontakt z innymi ludźmi. Zgodnie z decyzją sanepidu wycieczka została przerwana, a jej uczestnicy trafili na kwarantannę. Jutro (11 lipca) do gminy Niedźwiedź przyjedzie wymazobus. Posłuży on do poboru próbek od potencjalnie zainfekowanych osób.

Zabił szefa pod prokuraturą. Dostanie dożywocie?