Koronawirus na Pierwszej Komunii. Dzieci zaraziły się od księdza

2020-07-10 12:41 Adrian Teliszewski
Koronawirus na Pierwszej Komunii. Dzieci zaraziły się od księdza
Autor: vixrealitum/cc0/pixabay Koronawirusa potwierdzono już u dwunastu dzieci

Po Pierwszej Komunii, która odbyła się w miejscowości Konina (gm. Niedźwiedź) dziewiętnaście osób, w tym dwanaścioro dzieci zaraziło się koronawirusem. Źródłem infekcji był ksiądz uczestniczący w uroczystości. Niestety przypadków SARS-CoV-2 związanych z ogniskiem w Koninie może być więcej, ponieważ jedno z chorych dzieci pojechało na wycieczkę autokarową, gdzie miało kontakt z innymi osobami.

Jak donosi rmf24.pl, spośród 122 osób, które miały kontakt z zakażonym księdzem i z tego względu zostały poddane testom na obecność koronawirusa infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 19, a w tym gronie znajduje się 12 dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Zakażenie u proboszcza z parafii Konina (gm. Niedźwiedź) potwierdzono w miniony piątek. Wcześniej koronawirusa wykryto u starszej kobiety, która zasłabła uczestnicząc we Mszy św. odprawianej w Koninie.

Niestety przypadków SARS-CoV-2 związanych z tym ogniskiem epidemii może być więcej, ponieważ jedno z zakażonych dzieci brało udział w wycieczce autokarowej, gdzie miało kontakt z innymi ludźmi. Zgodnie z decyzją sanepidu wycieczka została przerwana, a jej uczestnicy trafili na kwarantannę. Jutro (11 lipca) do gminy Niedźwiedź przyjedzie wymazobus. Posłuży on do poboru próbek od potencjalnie zainfekowanych osób.

Zabił szefa pod prokuraturą. Dostanie dożywocie?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.