Rodzina pielęgniarki z Limanowej zakażona SARS-CoV-2!

2020-04-16 8:14 AT
koronawirus
Autor: https://pixabay.com/pl/

Najnowsze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie limanowskim dotyczą członków rodziny pielęgniarki pracującej na oddziale wewnętrznym tamtejszego szpitala. Przebadane zostało pięć osób, z czego SARS-CoV-2 wykryto w organizmach trzech z nich. Dobrą informacją jest to, że odporne na infekcję okazało się dziecko.

Portal limanowa.in ustalił, że trzy nowe przypadki koronawirusa w powiecie limanowskim dotyczą członków rodziny zakażonej pielęgniarki. Kobieta zaraziła się SARS-CoV-2 pracując na oddziale wewnętrznym szpitala w Limanowej.

Chorobę potwierdzono u niej na początku kwietnia, ale ze względu na dobry stan zdrowia mogła być izolowana w swoich domu. Niestety w ten sposób doszło do kolejnych zakażeń, których ofiarą padli członkowie najbliższej rodziny pielęgniarki. 

Testy na obecność koronawirusa wykonano pięciu osobom, które miały kontakt z zakażoną kobietą. W trzech przypadkach dały one wynik pozytywny, potwierdzający obecność koronawirusa w organizmie. Zarażone są trzy osoby w sile wieku: mężczyzna oraz dwie kobiety, natomiast odporne na infekcję SARS-CoV-2 okazało się dziecko. W jednym przypadku wyniki badań są niejednoznaczne i muszą być powtórzone.

Stan chorych jest dobry i mogą przebywać oni w izolacji domowej. Na terenie powiatu limanowskiego potwierdzono dotąd 26 przypadków koronawirusa. 

Maseczka na koronawirusa: jak ją prawidłowo nosić? Największe błędy

Pogrzeby bardzo drogie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

PRZECZYTAJ TAKŻE: