Koronawirus w Polsce. Nawojowa: Zrobili wesele na 100 osób. 60 jest zakażonych, 300 na kwarantannie

2020-07-03 8:40 Adrian Teliszewski
Nawojowa. Koronawirus na weselu. Po zabawie zarażonych blisko 60 osób! Ponad 300 na kwarantannie
Autor: photosforyou/cc0/pixabay Nawojowa. Koronawirus na weselu. Po zabawie zarażonych blisko 60 osób! Ponad 300 na kwarantannie

Już blisko 60 osób jest zakażonych koronawirusem po weselu, które 11 czerwca odbyło się w Nawojowej (pow. nowosądecki). W tym gronie znajdują się nie tylko bezpośredni uczestnicy zabawy, ale też ich bliscy, zarażeni przez kontakt z zainfekowanymi. Prawdopodobnie to nie koniec złych wiadomości, ponieważ sanepid objął kwarantanną ponad 300 kolejnych osób mogących być nosicielami wirusa SARS-CoV-2.

Wesele ogniskiem koronawirusa

W Boże Ciało, 11 czerwca w podsądeckiej Nawojowej odbyło się wesele, które stało się ogniskiem koronawirusa. Spośród około 140 gości, już teraz zakażenie potwierdzono u 20, natomiast kolejnych 39 osób to bliscy weselników, którzy zarazili się przez kontakt z nimi. 

Osiem osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. W uroczystości brał udział między innymi senator Wiktor Durlak i jego żona, lecz oni otrzymali negatywny wynik testów na obecność SARS-CoV-2 w organizmie.

Bronił kobiety, odgryźli mu ucho

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Przypadków będzie więcej

Sanepid skierował na kwarantannę 333 osoby powiązane z nawojowskim ogniskiem koronawirusa. Nie wszystkie z nich zostały już przebadane, stąd można przypuszczać, że liczba potwierdzonych przypadków jeszcze wzrośnie. Służby sanitarne w dalszym ciągu poszukują kolejnych osób, które mogły zarazić się od weselników, lub ich bliskich.

Prawdopodobnie łańcuch zakażeń na zaślubinach w Nawojowej rozpoczął się od osoby pochodzącej z miejscowości Berest (gm. Krynica-Zdrój).