Koronawirus potwierdzony na poczcie w Nowym Sączu! 20 osób objętych kwarantanną

2020-07-02 12:59 Adrian Teliszewski
Poczta, listonosz, skrzynka, list, listy
Autor: Wikipedia

W Urzędzie Pocztowym przy ulicy Śniadeckich w Nowym Sączu wykryto obecność koronawirusa wśród pracowników tej instytucji. Placówka przeszła dezynfekcję, ale nie została zamknięta. Poczta Polska zapewnia, że dochowuje wszelkich wymogów sanitarnych związanych z zagrożeniem chorobą COVID-19, a wypłata emerytur jest realizowana na bieżąco.

Pierwszy przypadek koronawirusa wśród pracowników nowosądeckiej Poczty Polskiej wykryto pod koniec czerwca. Niestety jak się okazało, na jednym przypadku się nie skończyło. Sanepid objął kwarantanną 20 osób, które miały kontakt z zakażonymi. Placówka nie została jednak zamknięta, przeszła natomiast dezynfekcję. Pracują w niej osoby z innych oddziałów Poczty Polskiej w Nowym Sączu. 

-  26 czerwca mieliśmy pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem pracownika z placówki UP Nowy Sącz 2, który ostatni raz w pracy był 23 czerwca. W związku z tym w placówce została przeprowadzona dezynfekcja oraz ustalono listę pracowników kontaktujących się z zakażonym. 29 czerwca i 1 lipca dostaliśmy informację o kolejnych pracownikach, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pracownicy ci ostatni raz w pracy byli 26 czerwca br. Decyzją Sanepidu 20 osób zostało skierowanych na kwarantannę. 

UP Nowy Sącz 2 obsługuje klientów, zostali tam skierowani nasi pracownicy z innych nowosądeckich placówek. Wypłata świadczeń emerytalno-rentowych jest realizowana bieżąco.

Pracownicy Poczty Polskiej są na bieżąco wyposażani w środki ochrony osobistej. Poczta Polska wypełnia wszelkie zalecenia i dyspozycje Ministerstwa Zdrowia oraz GIS-u dotyczące profilaktyki minimalizującej ryzyko zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2. Sytuacja w Spółce jest na bieżąco monitorowania przez służby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe i ciągłość działania, bezpieczeństwo i higienę pracy oraz zarządzanie zasobami ludzkim. Poczta wprowadziła wiele zmian w organizacji pracy, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się koronawirusem, m.in. wprowadzono specjalne strefy oraz podział listonoszy na grupy, które nie kontaktują się ze sobą.

Słone ceny nad Bałtykiem. „Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 65.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: