Koronawirus wykryty wśród gminnych urzędników! Urzędy ponownie ZAMKNIĘTE!

2020-07-05 15:46 Adrian Teliszewski
Koronawirus wykryty wśród gminnych urzędników! Urzędy ponownie ZAMKNIĘTE!
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela Koronawirus nie odpuszcza! Ponad 20 nowych przypadków w Wielkopolsce!

Od jutra (6 lipca) Urząd Miejski w Starym Sączu przywraca obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. To efekt wykrycia infekcji SARS-CoV-2 u jednego z pracowników tego urzędu. Sprawy mieszkańców będą załatwiane tylko zdalnie, lub telefonicznie. Wcześniej podobnie postąpiły gminne urzędy w Łącku i Podegrodziu.

Koronawirus wśród urzędników

Przed weekendem potwierdzono obecność koronawirusa u jednego z pracowników Urzędu Miejskiego w Starym Sączu. Magistrat na tę sytuację zareagował przywróceniem obostrzeń. Już od poniedziałku (6 lipca) mieszkańcy swoje sprawy załatwią wyłącznie zdalnie, albo telefonicznie.

- W piątek wieczorem otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu jednej z osób pracujących w Referacie Ochrony Środowiska, zajmującej się gospodarką odpadami komunalnymi. W urzędzie miejskim wdrożono wszelkie przewidziane prawem procedury. Pracownicy, którzy mieli bezpośrednią styczność z zakażoną osobą zostali poddani kwarantannie. W najbliższym tygodniu, zgodnie z wymaganymi procedurami, zostaną u nich przeprowadzone testy. Ich wynik zdecyduje o dalszym postępowaniu. Wszystkie pomieszczenia urzędu poddane zostały dezynfekcji. Od najbliższego poniedziałku kontakt z urzędem będzie możliwy jedynie telefonicznie lub zdalnie - głosi komunikat umieszczony na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Starym Sączu.

Od 2 lipca podobne ograniczenia zostały przywrócone w łąckim i podegrodzkim urzędzie gminnym.

Plaga szczurów na ul. Międzynarodowej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nowe zakażania w Małopolsce

Efekty feralnego wesela w Nawojowej ciągle są widoczne w statystykach. Obecnie Sądecczyzna stała się najmocniej dotkniętym przez epidemię koronawirusa regionem Małopolski.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 10 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 3 do 81 lat, z powiatu nowosądeckiego (14 osób), olkuskiego (2 osoby) i tatrzańskiego (1 osoba). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1851 osób - czytamy w najnowszym (5 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii koronawirusa.