Koronawirus. Tak źle dawno nie było! Ogromna liczba nowych zakażeń

2020-06-30 11:55 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Tak źle dawno nie było! Ogromna liczba nowych zakażeń
Autor: Shutterstock Koronawirus. Tak źle dawno nie było! Ogromna liczba nowych zakażeń

Tak dużego przyrostu osób zakażonych koronawirusem w Małopolsce nie było od dawna! Dzisiaj (30 czerwca) potwierdzono infekcję SARS-CoV-2 aż u 44 mieszkańców województwa, z czego 23 przypadki dotyczą powiatu nowosądeckiego. To efekt wesela, które 11 czerwca odbyło się w Nawojowej, a uroczystość stała się ogniskiem epidemii.

Wesele w Nawojowej, które odbyło się 11 czerwca ma swoje dalsze konsekwencje. Od kilku dni liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie nowosądeckim przyrasta w niepokojącym tempie. Dzisiaj (30 czerwca) dowiedzieliśmy się o 23 nowych mieszkańcach tego powiatu, u których potwierdzono obecność SARS-CoV-2 w organizmie. Łącznie, od początku epidemii odnotowano tam już 87 przypadków, z czego ponad 50 jest związanych z feralnymi zaślubinami. 

Chorują również mieszkańcy sąsiednich powiatów. Pięć zakażeń potwierdzono dzisiaj w powiecie tarnowskim, po dwa w Nowym Sączu oraz powiecie gorlickim, a jedno w powiecie limanowskim. Koronawirusem zaraziły się również cztery osoby z powiatu dąbrowskiego, gdzie dotąd infekcję wykryto tylko u jedenastu osób.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 20 kobiet i 24 mężczyzn, w wieku od 2 do 86 lat, z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), tarnowskiego (5 osób), dąbrowskiego (4 osoby), myślenickiego (3 osoby), Krakowa, Nowego Sącza i powiatu gorlickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: oświęcimskiego, nowotarskiego, limanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1745 osób - czytamy w najnowszym (30 czerwca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącego epidemii.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ! 

Nietypowa interwencja dąbrowskich policjantów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.