Koronawirus na weselu w Łukowicy. Potwierdziły się najgorsze obawy!

2020-08-06 15:50 Adrian Teliszewski
Koronawirus na weselu w Łukowicy. Potwierdziły się najgorsze obawy!
Autor: Michael Schwarzenberger/cc0/pixabay Koronawirus na weselu w Łukowicy. Potwierdziły się najgorsze obawy!

Niestety przeprowadzone badania potwierdziły, że wesele w Łukowicy (pow. limanowski) stało się ogniskiem koronawirusa. Spośród ponad 70 osób uczestniczących w zabawie, SARS-CoV-2 wykryto u 24. W gronie zainfekowanych są członkowie zespołu muzycznego, którzy przed objęciem kwarantanną zdążyli jeszcze zagrać na drugim weselu i mogli zarazić koronawirusem kolejne osoby.

Według informacji portalu limanowa.in, na ponad siedemdziesiąt osób uczestniczących w weselu w Łukowicy (pow. limanowski) zakażenie koronawirusem potwierdzono u 24. Co gorsze, w tym gronie są członkowie zespołu zapewniającego oprawę muzyczną imprezy. SARS-CoV-2 stwierdzono u pięciu z sześciu przebadanych muzyków.

Zabawa w Łukowicy odbyła się w dniach 25-26 lipca. We wtorek, 4 sierpnia na parkingu obok remizy OSP zorganizowano punkt poboru wymazów od osób uczestniczących w weselu.

Jak ustalił portal limanowa.in, zainfekowani muzycy zanim trafili na kwarantannę zdążyli jeszcze zagrać na drugim weselu. Chodzi o zabawę, który odbyła się w dniach 1-2 sierpnia w Limanowej. Niestety istnieje groźba, że członkowie zespołu mogli tam zarazić inne osoby. 

Sanepid już rozpoczął procedurę poszukiwania gości weselnych, którzy mieli kontakt z zakażonymi muzykami.