Koronawirus. Place zabaw w Tarnowie ZAMKNIĘTE! Straż miejska wyrzuca stamtąd ludzi!

i

Autor: Tomasz Piszczek Place zabaw w Tarnowie zamknięte do odwołania

Koronawirus. Place zabaw ZAMKNIĘTE! Strażnicy wyrzucają stamtąd ludzi!

2020-03-19 8:20

Miasto do odwołania zamknęło wszystkie place zabaw w Tarnowie. To jeden ze sposób na przeciwdziałanie ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczenie ryzyka zakażenia. Osoby, które mimo zakazu korzystają z placów zabaw są stamtąd wyrzucane przez straż miejską.

Wczoraj (18 marca) tarnowski magistrat zdecydował o zamknięciu wszystkich placów zabaw w mieście. Zakaz korzystania z tego typu miejsce obowiązuje do odwołania. Ten krok ma ograniczyć ewentualne rozprzestrzenianie się koronawirusa i co za tym idzie zminimalizować ryzyko zakażenia, które ze względu na popularność placów zabaw wśród tarnowian mogłoby dotyczyć olbrzymiej grupy mieszkańców. 

Władze miejskie apelują również do spółdzielni mieszkaniowych i innych instytucji, które mają w swoich zasobach place zabaw, aby wydały podobne zakazy. Z kolei tarnowianie są zachęcani do pozostania w domu, nawet pomimo pięknej, wiosennej pogody.

Na placach zabaw, w widocznych miejscach zostały umieszczone kartki informujące o zakazie wstępu. Miasto tłumaczy, że nie jest w stanie fizycznie zamknąć wszystkich tego typu obiektów, ponieważ na przykład w Parku Strzeleckim wiązałoby się to z koniecznością zamknięcia całego ogrodu, co obecnie nie jest konieczne.

Mimo wprowadzonych radykalnych zmian, nie wszyscy tarnowianie zdążyli je już zauważyć, lub wziąć sobie do serca. Osoby, które nie przestrzegają zakazu są przeganiane z placów zabaw przez straż miejską.   

Przypominamy najważniejsze fakty dotyczące koronawirusa! Czy ibuprofen może pogarszać stan zarażonych koronawirusem?

Koronawirus Raport