Koronawirus. Trzech kolejnych mieszkańców Tarnowa jest zakażonych! Zmarł mężczyzna z powiatu gorlickiego

2020-08-04 11:07 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Trzech kolejnych mieszkańców Tarnowa jest zakażonych! Zmarł mężczyzna z powiatu gorlickiego
Autor: DOMIN

Trzech kolejnych mieszkańców Tarnowa jest zakażonych koronawirusem. Od początku epidemii pod górą św. Marcina potwierdzono 32 przypadki infekcji SARS-CoV-2. Minionej doby w województwie zanotowano jeden zgon spowodowany chorobą COVID-19. Ofiarą jest 83-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Małopolsce wzrosła o 88. Zainfekowanych jest trzech kolejnych mieszkańców Tarnowa, taki sam przyrost odnotowano w powiecie tarnowskim. Niestety zwiększyła się również liczba zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o śmierci 83-letniego mężczyzny z powiatu gorlickiego, który przebywał w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Cierpiał on na choroby współistniejące.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 88 osób. To 52 kobiety i 36 mężczyzn, w wieku od roku do 94 lat, z Krakowa (20 osób), powiatu nowosądeckiego (13 osób), nowotarskiego i limanowskiego (po 10 osób), myślenickiego (9 osób), oświęcimskiego (7 osób), chrzanowskiego (5 osób), Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, krakowskiego (po 3 osoby), gorlickiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów dąbrowskiego, wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3934 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 83-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu gorlickiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 71 - czytamy w najnowszym (4 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: