Koronawirus. Do Tarnowa wracają obostrzenia. Ważne zarządzenie urzędu miasta!

2020-08-03 11:56 Adrian Teliszewski
Urząd Miasta w Tarnowie
Autor: Adrian Teliszewski Epidemia koronawirusa spowodowała ogromny spadek dochodów Tarnowa

Ostatni wzrost liczby przypadków zakażenia koronawirusem w Tarnowie spowodował reakcję urzędu miasta, zwłaszcza że infekcji ulegli ważni urzędnicy magistratu: zastępca prezydenta Tadeusz Kwiatkowski oraz skarbnik Sławomir Kolasiński. Z tego powodu przywrócono ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów. W jaki sposób załatwisz swoje sprawy w urzędzie?

Od początku epidemii Tarnów mógł się chwalić niską, jak na ponad stutysięczne miasto liczbą przypadków koronawirusa. Niestety w ostatnim czasie przyrost liczby osób zainfekowanych jest znaczący. Koronawirusowi ulegli między innymi: tarnowski policjant, zastępca prezydenta Tadeusz Kwiatkowski oraz skarbnik Sławomir Kolasiński. Z tego powodu urząd miasta zdecydował się na przywrócenie ograniczeń w bezpośredniej obsłudze interesantów. Zarządzanie w tej sprawie podpisała wiceprezydent Agnieszka Kawa.

Do odwołania  liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu Urzędu Miasta Tarnowa nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Przepisu tego nie stosuje się w przypadku dzieci do ukończenia 13. roku życia, osób z orzeczeniami o niepełnosprawności, o stopniu niepełnosprawności i potrzebie kształcenia specjalnego, interesantów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą się poruszać samodzielnie, osób o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie oraz wymagających pomocy tłumacza. 

Ponadto wizyta w magistracie wymaga wcześniejszego zgłoszenia telefonicznego lub mailowego, przed wejściem do budynku należy zdezynfekować ręce, a wewnątrz mieć zakrytą twarz (usta i nos).

Aktywiści weszli na dach ministerstwa!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: