Koronawirus. W Tarnowie trzy nowe zakażenia. Ile jest aktywnych przypadków?

2020-08-27 11:52 Adrian Teliszewski
Koronawirus. W Tarnowie trzy nowe zakażenia. Ile jest aktywnych przypadków?
Autor: PJ, archiwum se.pl Koronawirus. W Tarnowie trzy nowe zakażenia. Ile jest aktywnych przypadków?

W Tarnowie odnotowano minionej doby trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Tym samym od początku epidemii infekcja SARS-CoV-2 zaatakowała 60 mieszkańców miasta, z czego większość stanowią przypadki aktywne. To wynik dużego przyrostu zachorowań, do którego doszło w sierpniu. Na szczęście żadna z zarażonych osób nie zmarła na COVID-19.

Sierpniowy przyrost przypadków koronawirusa

W Tarnowie sierpień był najgorszym miesiącem pod względem przyrostu przypadków koronawirusa od początku epidemii. Jeszcze 31 lipca było ich pod górą św. Marcina tylko 24, podczas gdy obecnie (27 sierpnia) Małopolska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna donosi o 60 przypadkach, co oznacza wzrost o ponad 100 proc. Większość z zarażonych osób nie zdołała jeszcze pokonać infekcji. W gronie ozdrowieńców jest 21 tarnowian, natomiast 39 ciągle zmaga się z koronawirusem. Na szczęście żaden mieszkaniec miasta nie zmarł na chorobę COVID-19. W Małopolsce zerową statystykę zgonów mają jeszcze powiaty: chrzanowski, dąbrowski, miechowski, myślenicki oraz olkuski. Dobrą informacją jest ciągle bardzo niska zapadalność, która w Tarnowie wynosi tylko 5,53 na 10 tysięcy osób. Niższą w naszym województwie mają tylko dwa powiaty: olkuski oraz chrzanowski.  

Koronawirus. W Tarnowie trzy nowe zakażenia. Ile jest aktywnych przypadków?
Autor: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie Koronawirus. W Tarnowie trzy nowe zakażenia. Ile jest aktywnych przypadków?
Sąsiedzi pobili się widłami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: