Limanowa. Afera w szpitalu! Lekarka z SOR pijana podczas dyżuru?

Limanowa. Afera w szpitalu! Lekarka z SOR pijana podczas dyżuru?
Autor: Darko Stojanovic/cc0/pixabay Limanowa. Afera w szpitalu! Lekarka z SOR pijana podczas dyżuru?

Jedna z lekarek pracujących na oddziale ratunkowym szpitala w Limanowej została oskarżona o pełnienie dyżuru pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano policję, lecz funkcjonariusze nie zdołali przebadać pani doktor alkomatem, ponieważ opuściła ona szpital przed ich przybyciem, mimo że powinna być jeszcze w pracy. Trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Pijana lekarka przyjmowała pacjentów?

Wczoraj (25 sierpnia) w limanowskim szpitalu zjawiła się policja. Jak opisuje portal limanowa.in, funkcjonariusze zostali wezwani w związku z podejrzeniem, że jedna z lekarek pracujących na oddziale ratunkowym znajduje się pod wpływem alkoholu. Mundurowi nie zdołali przebadać kobiety alkomatem, ponieważ zanim zjawili się na miejscu, lekarka już opuściła szpital. Policjanci dotarli do lecznicy około godz. 17.00, czyli na dwie godziny na planowym zakończeniem pracy przez panią doktor.

Trwa wyjaśnianie sprawy

O podejrzeniu wobec lekarki wiedziała dyrekcja szpitala w Limanowej. W momencie, gdy zastępca dyrektora lecznicy zadzwonił na SOR, aby wyjaśnić sytuację pani doktor była jeszcze obecna w pracy, ale nie przyjmowała pacjentów z powodu swojej niedyspozycji. Trwa wyjaśnianie, czy była ona spowodowana problemami zdrowotnymi, czy też spożyciem alkoholu, albo innych środków odurzających. Postępowanie w sprawie prowadzi policja, która ze względu na jego dobro nie chce obecnie udzielać szczegółowych informacji dotyczących incydentu.

Uwięzieni w domu od 47dni