Niespełna sześć tysięcy nowych zakażeń, to według Ministerstwa Zdrowia najnowszy bilans epidemii koronawirusa w Polsce. Tak niskiej liczby przypadków nie było od wielu dni. Powody do zadowolenia mogą mieć również mieszkańcy Małopolski, gdzie przybyło tylko 280 zainfekowanych. W naszym województwie dwie kolejne osoby zmarły na COVID-19.
i
Autor: fernando zhiminaicela//pixabay/ CC0Od wielu dni nie było tak dobrych danych dotyczących epidemii koronawirusa.
Według danych Ministerstwa Zdrowia podczas minionej doby koronawirusem zakaziły się 5 733 kolejne osoby w Polsce, z czego tylko 280 w naszym województwie. Tak dobrych danych nie było od wielu dni. W Tarnowie potwierdzono osiemnaście nowych przypadków SARS-CoV-2, a w Nowym Sączu jedenaście.
W całym kraju z powodu COVID-19 zmarło podczas minionej doby 221 pacjentów. 21 z nich nie cierpiało na choroby współistniejące. W Małopolsce odnotowano dwa kolejne zgony. W obu przypadkach zmarli zakażeni koronawirusem mieli również inne dolegliwości.
i
Autor: Maciej TurowiczLiczba przypadków koronawirusa w Polsce na dzień 30 listopada.
Autor: Maciej TurowiczDzienny przyrost przypadków koronawirusa w Polsce - 30 listopada.
, lubelskiego (285), małopolskiego (280), lubuskiego (259), podkarpackiego (201), opolskiego (198), świętokrzyskiego (192), podlaskiego (118). 104 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) November 30, 2020