Ksiądz Janusz Czajka BESZTAŁ kandydatów w wyborach prezydenckich. Zajmie się nim tarnowska kuria

2020-05-12 12:58 AT
Katedra tarnowska
Autor: Adrian Teliszewski

Jest reakcja tarnowskiej kurii diecezjalnej na kontrowersyjne kazanie wygłoszone przez księdza Janusza Czajkę, proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie (gm. Żegocina). Kapłan z ambony nazwał "idiotami" dziewięciu z dziesięciu kandydatów na urząd prezydenta Polski. Teraz ze swojego zachowania będzie się musiał tłumaczyć przed biskupem.

Przypomnijmy, że w minioną niedzielę (10 maja) ksiądz Janusz Czajka, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie (gm. Żegocina) podczas kazania podzielił się z wiernymi swoimi refleksjami na temat osób kandydujących w wyborach prezydenckich. Dziewięciu z dziesięciu kandydatów kapłan określił mianem "idiotów" i "kłamców". Niektórych zaatakował wręcz personalnie i po nazwisku. Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi wypomniał rozwód, a Szymonowi Hołowni zarzucił, że ten stoi "poza Kościołem".

Nagranie Mszy św. zostało umieszczone w internecie, jednak gdy sprawa stała się głośna wideo zniknęło z sieci.

Stanowisko w sprawie zachowania księdza Czajki zajęła tarnowska kuria diecezjalna, która wystosowała oświadczenie o następującej treści:

- W związku z odbijającymi się szerokim echem kontrowersjami wokół treści wypowiedzianych przez ks. Janusza Czajkę, proboszcza parafii Łąkta, podczas homilii w niedzielę 10 maja br., informujemy, że Kuria Diecezjalna powzięła w tej sprawie odpowiednie kroki mające na celu zbadanie sprawy i wyciągnięcie stosownych konsekwencji - napisał ksiądz Ryszard Stanisław Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Śnieg znów spadł w Małopolsce w maju