Libacja w Nowym Sączu zakończona śmiercią 34-latka! Pobiło go trzech kompanów

2022-05-27 12:36
Libacja w Nowym Sączu zakończona śmiercią 34-latka! Pobiło go trzech kompanów
Autor: KMP Nowy Sącz Dwaj uczestnicy tragicznie zakończonej libacji w Nowym Sączu to recydywiści.

Tragiczny finał miała poniedziałkowa (23 maja) libacja alkoholowa w Nowym Sączu. W pewnym momencie przerodziła się ona w awanturę, podczas której poważnych obrażeń doznał 34-latek. Mężczyzna zmarł kilka godzin po przewiezieniu do szpitala. W tej sprawie śledczy przedstawili zarzuty trzem osobom, dwie z nich to recydywiści.

Libacja w Nowym Sączu zakończona śmiercią 34-latka! Pobiło go trzech kompanów

Nie żyje 34-letni mężczyzna, który w poniedziałek (23 maja) brał udział w libacji alkoholowej w Nowym SączuW pewnym momencie zamieniła się ona w awanturę, podczas której 34-latek został pobity przez kompanów od kieliszka. Poszkodowany trafił do szpitala, ale zmarł po kilku godzinach. Obrażeń ciała doznało jeszcze kilku innych uczestników bójki, jednak żaden z nich nie ucierpiał tak mocno, jak 34-latek. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zatrzymali czterech uczestników libacji (dwie kobiety i dwóch mężczyzn), a na podstawie zeznań zatrzymanych, ustalili personalia kolejnych biesiadników. 

Zarzuty udziału w bójce, w wyniku której jeden z uczestników zmarł przedstawiono trzem mieszkańcom Nowego Sącza w wieku: 30, 39 oraz 44 lat. Dwóch z nich to recydywiści, karani w przeszłości za podobne przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Z tego powodu grozi im kara surowsza, niż standardowe 10 lat pozbawienia wolności, przewidywane za udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym. 

PRZECZYTAJ: Kilkanaście owiec brutalnie zmasakrowanych. Ślady wskazują na sprawcę

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Pozostali zatrzymani, po przesłuchaniu w związku z tą sprawą zostali zwolnieni do domów. W sprawie będą występować w charakterze świadków.

ZOBACZ: Chodził po Bochni z piwem i siekierą. Przechodniów wypytywał o Wisłę i Cracovię

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Mężczyzna podpalił się pod sądem. Powodem zakaz widywania się z dzieckiem?