Małopolskie: Ciągnik przygniótł traktorzystę! W szpitalu wyszło na jaw, jak bardzo był pijany

2021-10-25 17:22
Ciągnik przygniótł pijanego traktorzystę! Jego stan jest ciężki
Autor: KMP Tarnów Ciągnik przygniótł pijanego traktorzystę! Jego stan jest ciężki

Dramatyczny wypadek podczas prac polowych w miejscowości Turza (pow. tarnowski) w Małopolsce. 51-latek został przygnieciony przez ciągnik, którym kierował. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W szpitalu okazało się, że był kompletnie pijany. Jego stan jest określany jako ciężki.

Do dramatycznego wypadku doszło w niedzielę (24 października) około godz. 18:00. Służby zostały zawiadomione o tym, że w miejscowości Turza (pow. tarnowski) przewrócił się ciągnik rolniczy, którym kierował 51-latek. - Mężczyzna jadąc polną drogą o dużym nachyleniu z nieznanych przyczyn doprowadził do wywrócenia się traktora. Ciągnik przewrócił się na lewy bok i przygniótł mężczyznę w rowie - relacjonuje rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń. Na miejsce wezwano służby, a kierowca ciągnika został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. - Doznał on poważnych urazów urazu klatki piersiowej. Został operowany i aktualnie przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki - przyznaje Gleń.

Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badania laboratoryjne wykonane w szpitalu wskazały, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Postępowanie w związku z wypadkiem prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Obieżyświat na traktorze wjechał do stolicy. Zatrzymała go policja