Małopolskie. Miał zawieźć dzieci na wymarzoną wycieczkę. Był pijany

2021-07-22 20:24
Autobus w środku
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Małopolskie. Miał zawieźć dzieci na wymarzoną wycieczkę. Był pijany / Zdjęcie poglądowe

0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał alkotest u kierowcy autokaru, którym dzieci z Gnojnika (Małopolskie) miały wyruszyć na wycieczkę - podała w czwartek policja, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Małopolskie. Miał zawieźć dzieci na wymarzoną wycieczkę. Był pijany

Policjanci kontynuują działania dotyczące kontroli autobusów wycieczkowych. W miejscowości Gnojnik brzeska drogówka kontrolowała autokary wcześniej niezgłoszone do kontroli. Okazało się, że kierowca jednego z nich był w tzw. stanie po użyciu alkoholu. - O kontrolę trzeźwości kierowcy poprosił policjantów jeden z rodziców. Zgodnie z relacjami funkcjonariuszy, woń alkoholu dało się wyczuć od kierowcy jeszcze przed rozpoczęciem kontroli. Badania alkotestem wykazały 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - podaje Polska Agencja Prasowa.

Czytaj też: Tarnów: Pijesz alkohol w plenerze w tych miejscach? Mandat masz jak w banku!

- Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i sporządzono dokumentację do przekazania sprawy o wykroczenie do sądu. W drogę na zasłużony wypoczynek dzieci ruszyły z innym, trzeźwym kierowcą - czytamy w komunikacie Polskiej Agencji Prasowej.

Nasza redakcja apeluje do czytelników - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Olsztyn. Pijany kierowca zatrzymany przez świadków