Malutka Emilka cierpi na zanik mięśni. Ty również możesz jej pomóc

2019-10-10 13:57 Adrian Teliszewski
Emilka SMA
Autor: pomagam.pl

6-latka z Nowego Sącza okrutnie cierpi w wyniku wrodzonej choroby. Rdzeniowy zanik mięśni odbiera jej zdolność samodzielnego funkcjonowania. Jest jednak szansa, że dzięki terapii uda się złagodzić skutki neurologicznego schorzenia.

Kiedy Emilka skończyła 9 miesięcy, jej rodzice musieli zmierzyć się ze straszną wiadomością, że ich córka choruje na SMA. Dziewczynka musi korzystać z wózka inwalidzkiego, a poza tym zmaga się z całym szeregiem innych dolegliwości spowodowanych przez rdzeniowy zanik mięśni. Zamiast, tak jak inne dzieci cieszyć się życiem, jej codziennością są wizyty u lekarzy oraz uciążliwa rehabilitacja. 

Nadzieją na poprawę stanu zdrowia Emilki jest kosztowna terapia. Koszt miesięcznego leczenia dziewczynki to kilka tysięcy złotych. Jej bliscy nie są w stanie sfinansować wszystkich potrzeb z własnej kieszeni. Dlatego w serwisie pomagam.pl została uruchomiona internetowa zbiórka pieniężna. Potrzeba 350 tysięcy złotych. Ta kwota pozwoliłaby na zakup sprzętu medycznego znacznie ułatwiającego dziecku wykonywanie podstawowych, życiowych czynności. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony: Zbiórka dla Emilki 

Co ważne kilka dni temu Emilka zaczęła być leczona za pomocą nowoczesnego preparatu o nazwie SPINRAZA. Rodzice dziewczynki wierzą, że zastosowanie tego sposobu walki ze SMA odmieni los ich dziecka.