Mieczysław Korczak skończył 100 lat. Honorowy obywatel Tarnowa chce się zaszczepić na COVID-19

Mieczysław Korczak skończył 100 lat. Honorowy obywatel Tarnowa chce się zaszczepić na COVID-19
Autor: UMT Tarnów Mieczysław Korczak chce się zaszczepić na COVID-19 w pierwszym możliwym terminie.

Mieczysław Korczak, honorowy obywatel Tarnowa skończył 100 lat. Z tej okazji życzenia złożył mu Roman Ciepiela. Podczas rozmowy z prezydentem miasta, weteran Armii Krajowej zadeklarował, że chce się zaszczepić na COVID-19 w pierwszym możliwym terminie. Mieczyław Korczak po zakończeniu II wojny światowej sam został medykiem i przez 30 lat kierował powiatową oraz wojewódzką poradnią stomatologiczną w Tarnowie.

Mieczysław Korczak skończył 100 lat

Mieczysław Korczak, który w 2018 roku został honorowym obywatelem Tarnowa skończył 100 lat. Z tej okazji odwiedził go prezydent miasta Roman Ciepiela, składając jubilatowi gratulacje oraz życzenia. Jak wspomniał włodarz Tarnowa, podczas rozmowy Mieczysław Korczak zadeklarował, że chce się zaszczepić na COVID-19 w pierwszym możliwym terminie.

ZOBACZ: Tarnów. Strażnik graniczny uratował mężczyznę. Tragedia była blisko

- W dniu setnych urodzin proszę przyjąć w moim i tarnowian imieniu najserdeczniejsze życzenia z okazji tego pięknego jubileuszu. Niech przez wiele kolejnych lat dopisuje Panu zdrowie i pogoda ducha, niech rodzina i przyjaciele będą dla Pana ostoją i radością. Dane było Panu przeżyć cały wiek naszych polskich dziejów, doświadczyć smutków i radości związanych ze zmianami w życiu osobistym i tymi, które działy się w kraju. Życzę Panu, aby to bogactwo życiowych doświadczeń stało się źródłem, z którego czerpać będą nie tylko najbliżsi - napisał Roman Ciepiela w liście gratulacyjnym. 

Kim jest Mieczysław Korczak?

Mieczysław Korczak urodził się 9 stycznia 1921 roku w Połańcu. W czasie II wojny światowej wstąpił do Armii Krajowej. Posługiwał się dwoma pseudonimami: „Dentysta” oraz „Zagorzujko”. Podczas jednej z akcji został ranny w nogę. Po wojnie był trzykrotnie aresztowany. Studia medyczne ukończył w w Łodzi, a w 1951 roku przyjechał do Tarnowa, gdzie początkowo pracował w mościckim ośrodku zdrowia. W latach 1962-92 kierował powiatową oraz wojewódzką poradnią stomatologiczną. Został odznaczony między innymi: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Szablą Niepodległości. Posiada stopień pułkownika.

PRZECZYTAJ: Koronawirus. Jeden zgon w Małopolsce. Na COVID-19 zmarł mieszkaniec powiatu nowosądeckiego [RAPORT 11.01.20]

PRZECZYTAJ: Bestia ze wschodu dotarła do regionu. IMGW OSTRZEGA przed silnym mrozem

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

22 tony świeżych warzyw. Niezwykły prezent dla potrzebujących z Tarnowa