Młody bandyta spryskał gazem ekspedientki i dobrał się do kasy fiskalnej. Łupem długo się nie nacieszył

i

Autor: pixabay.com Sprawca rozboju został zatrzymany po kilkunastu godzinach po przestępstwie / zdjęcie ilustracyjne.

Rozbój w Gorlicach

Młody bandyta spryskał gazem ekspedientki i dobrał się do kasy fiskalnej. Łupem długo się nie nacieszył

2023-02-21 8:00

32-letni mężczyzna okazał się sprawcą rozboju, do którego doszło w sklepie osiedlowym przy ul. Batorego w Gorlicach. Bandyta zaatakował ekspedientki gazem z substancją drażniącą, a następnie dobrał się do kasy fiskalnej. Ukradł około 3 tysiące złotych. Łupem nacieszył się zaledwie kilkanaście godzin. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Rozbój w Gorlicach. Bandyta zaatakował ekspedientki gazem

W sklepie osiedlowym przy ul. Batorego w Gorlicach bandyta dokonał rozbojuW celu uniemożliwienia interwencji personelowi sklepu, rozpylił w kierunku ekspedientek gaz z substancją drażniącą, a następnie zabrał szufladę kasy fiskalnej, w której znajdowała się suma około 3 tysięcy złotych. Mężczyzna uciekł w nieznanym kierunku, lecz szybko został zatrzymany. Łupem nacieszył się zaledwie kilkanaście godzin. 

Sprawcą rozboju okazał się 32-letni mieszkaniec Gorlic. Po wykonanych czynnościach procesowych na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt w Nowym Sączu