MOCNE słowa na temat kobiety podejrzanej o zakażenie KORONAWIRUSEM. "Naraziła zdrowie innych pacjentów"

2020-03-02 14:27

W niedzielę (1 marca) na oddział ratunkowy szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie zgłosiła się kobieta z podejrzeniem koronawirusa. Jak przyznała dyrektor szpitala Anna Czech, pacjentka jest z zawodu pielęgniarką, która swoich zachowaniem naraziła zdrowie innych osób leczonych w szpitalu. Skutkiem incydentu są między innymi odwołane planowe operacje.

Wczorajsza wizyta na SOR-ze kobiety podejrzanej o zakażenie koronawirusem spowodowało niemały popłoch w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Oddział musiał zostać zamknięty i przejść dezynfekcję. Na podstawie decyzji Ministerstwa Zdrowia ta placówka nie zajmuje się przypadkami zakażenia koronawirusem, ponieważ nie posiada oddziału zakaźnego. W regionie robią tą trzy inne lecznice. 

Zgodnie z procedurą w przypadku podejrzeń o zakażenie najpierw należy jednak wykonać telefon do najbliższego Sanepidu, który poinstruuje o kolejnych krokach. Pacjentka zlekceważyła te zalecenia i stworzyła zagrożenie dla innych ludzi przebywających w szpitalu.

Na antenie radia RDN Anna Czech, dyrektor szpitala św. Łukasza w Tarnowie zaapelowała o bezwzględne stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych. SOR w tej placówce działa już bez przeszkód, jednak wizyta tam osoby, która mogła być nosicielem groźnego wirusa stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych pacjentów, zwłaszcza cierpiących na nowotwory.

W naszym szpitalu wielu pacjentów leczy się ontologicznie. To są naprawdę ciężko chorzy ludzie, którym my na co dzień udzielamy pomocy i nie wolno ich narażać. Dodatkowym skutkami zdarzenia jest sześć osób z personelu, które przebywają na L4 i trzy osoby do planowanej hospitalizacji, które musieliśmy odesłać. Mówiąc wprost, ktoś na przykład czekał na planową operację i w związku z wczorajszym zdarzeniem musiała ona zostać przełożona. To są ogromne szkody! - powiedział w rozmowie z RDN Małopolska Anna Czech, dyrektor szpitala św. Łukasza w Tarnowie. 

Uczniowie z Nowego Sącza stworzą mural