Nastolatek SZALAŁ SAMOCHODEM po Nowym Sączu. Ledwo dostał prawo jazdy, a już nie może wsiadać za kółko

Nastolatek SZALAŁ SAMOCHODEM po Nowym Sączu. Ledwo dostał prawo jazdy, a już nie może wsiadać za kółko
Autor: KMP Nowy Sącz Osiemnastolatek na ruchliwej, przebiegającej przez osiedle drodze rozwinął prędkość 120 km/h.

Niedługo nacieszył się prawem jazdy osiemnastoletni pirat drogowy, który szalał po Nowym Sączu. Na ruchliwej, przebiegającej przez osiedle ulicy rozwinął swoim peugeotem prędkość 120 km/h. Policjanci z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości odstąpili od ukarania go mandatem i skierowali sprawę do sądu. Na konto 18-latka trafiło również dziesięć punktów karnych, a mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

18-latek szalał samochodem po Nowym Sączu

Szaleńczy rajd po ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu skończył się dla osiemnastolatka spotkaniem z policją. Policyjny pomiar wskazał, że młody kierowca na ruchliwej i przebiegającej przez osiedle drodze rozpędził się do 120 km/h, tym samym o 70 km/h przekroczył dozwoloną prędkość. W tym przypadku funkcjonariusze odstąpili od ukarania pirata drogowego mandatem, tylko skierowali sprawę do sądu. 

PRZECZYTAJ: NOWA METODA oszustów! Trzy osoby z Sądecczyzny padły ofiarą spoofingu

Policjanci uznali, że osiemnastolatek swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu zwłaszcza, że w okolicy znajdują się sklepy, przedszkola, czy przychodnia. O wysokości kary wymierzonej nieodpowiedzialnemu kierowcy zdecyduje więc sąd, ale pierwsze konsekwencje swojego zachowanie 18-latek już poniósł. Na jego konto trafiło dziesięć punktów karnych, a funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

ZOBACZ: DWA NIEWYBUCHY znalezione podczas spaceru. Saperzy interweniowali w Gaboniu [ZDJĘCIA]

Mieczysław Opałka - polski pacjent zero. Wywiad rok po początku pandemii