Nazwał ruch LGBT "tęczową zarazą". Kontrowersyjny profesor przyjedzie do Tuchowa

2019-10-23 10:29 Adrian Teliszewski
klasztor redemptorystów Tuchów
Autor: Paweł Klasa/cc/wikipedia

W najbliższy piątek na terenie tuchowskiego klasztoru redemptorystów odbędzie się prelekcja prof. Aleksandra Nalaskowskiego. Wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jeszcze do niedawna był zawieszony przez rektora swojej uczelni za felieton, w którym nazwał Marsze Równości "tęczową zarazą".

Spotkanie pod tytułem "Czy zdążymy zbudować Arkę przed nowym Potopem" jest zaplanowane 25 października o godz. 16.30 w auli św. Klemensa. Organizatorzy nie pobierają opłat za uczestnictwo w wykładzie. Głównym tematem prelekcji mają być zagadnienia związane z wychowaniem i funkcjonowaniem rodzin.

Prof. Aleksander Nalaskowski znany jest ze swoich konserwatywnych poglądów. Kilka tygodni temu ogromne kontrowersje wywołał felieton jego autorstwa pod tytułem "Wędrowni gwałciciele". Nazwał w nim marsze równości "tęczową zarazą, która wypełza na ulice Polski", a uczestników tych wydarzeń określił między innymi mianem "zniewieściałych gogusiów", "obleśnych, grubych bab", czy "gwałcicieli chronionych przez policję". Użycie tak ostrego języka wykładowca tłumaczył przyjęciem metod dyskusji używanych przez zwolenników odmiennych niż jego poglądów.