Nie żyje ks. Józef Sadowski. Były proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Cerekwi miał 62 lata

i

Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Kościół parafialny parafii św. Wawrzyńca w Cerekwi.

Nie żyje ks. Józef Sadowski. Były proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Cerekwi miał 62 lata

2022-04-27 10:28

Nie żyje ks. Józef Sadowski, którzy przez 17 lat był proboszczem parafii św. Wawrzyńca w Cerekwi (powiat bocheński). W ostatnim czasie duchowny pomagał jako duszpasterz w parafii Strzelce Wielkie. Ks. Józef Sadowski zmarł we wtorek (26 kwietnia) w wieku 62 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek (29 kwietnia) w Rytrze.

Nie żyje ks. Józef Sadowski. Były proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Cerekwi miał 62 lata

We wtorek (26 kwietnia) zmarł ks. Józef Sadowski, były proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Cerekwi (powiat bocheński). Duchowny ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, a święcenia kapłańskie przyjął w 1985 roku z rąk ordynariusza tarnowskiego bpa Jerzego Ablewicza. Jako wikariusz pracował w Ropczycach, Łęgu Tarnowskim i Piwnicznej-Zdroju. W 2003 roku został administratorem, a następnie (2004 r.) proboszczem parafii św. Wawrzyńca w Cerekwi. Ten urząd pełnił do 2021 roku, gdy przeniósł się do parafii w Strzelcach Wielkich. Pomagał tam w pracy duszpasterskiej. Ks. Józef Sadowski zmarł w wieku 62 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek (29 kwietnia). O godz. 14.00 w kościele parafialnym w Rytrze (powiat nowosądecki) rozpocznie się msza św. pogrzebowa. Po jej zakończeniu zmarły kapłan zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.

Poniżej nota biograficzna poświęcona ks. Józefowi Sadowskiemu, umieszczona na stronie internetowej diecezji tarnowskiej.

PRZECZYTAJ: Gigantyczna kraksa na A4 pod Tarnowem! Kilkunastu poszkodowanych. Autostrada całkowicie zablokowana [ZDJĘCIA]

- Ks. Józef Sadowski urodził się 22 marca 1960 roku w Nowym Sączu, jako syn Józefa i Józefy z d. Dutka. Pochodził z parafii Rytro. Egzamin dojrzałości złożył w Starym Sączu w 1979 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w dniu 26 maja 1985 roku w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Ropczyce (od 13 sierpnia 1985 roku), Łęg Tarnowski – Trójcy Świętej (od 13 sierpnia 1991 roku) oraz Piwniczna Zdrój – Narodzenia NMP (od 3 lutego 1997 roku). W dniu 23 sierpnia 2003 roku został mianowany administratorem parafii pw. św. Wawrzyńca w Cerekwi, zaś z dniem 15 września 2004 roku objął urząd proboszcza tejże parafii, który pełnił do 1 września 2021 roku. Od września 2021 roku pomagał duszpastersko w parafii pw. św. Sebastiana w Strzelcach Wielkich. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana i dekanalnego duszpasterza trzeźwości w dekanacie Uście Solne oraz dekanalnego duszpasterza liturgicznej służby ołtarza w dekanacie Piwniczna.

ZOBACZ: Nie żyje ks. Stanisław Dudek. Był proboszczem parafii w Niedźwiedzy

Sonda
Czy masz zaufanie do Kościoła?
Nidzica. Policjant uratował 4-latkę, która zadławiła się cukierkiem