Nie żyje ks. Stanisław Dudek. Był proboszczem parafii w Niedźwiedzy

i

Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Kościół w Niedźwiedzy. Ks. Stanisław Dudek był proboszczem parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski od 1998 roku.

Nie żyje ks. Stanisław Dudek. Był proboszczem parafii w Niedźwiedzy

2022-04-24 20:36

Nie żyje ks. Stanisław Dudek, od 1998 roku proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy (powiat brzeski). Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza apostolstwa trzeźwości w dekanacie Porąbka Uszewska. Duchowny zmarł wczoraj (23 kwietnia) w wieku 66 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek (26 kwietnia) w Niedźwiedzy.

Nie żyje ks. Stanisław Dudek. Był proboszczem parafii w Niedźwiedzy

W sobotę (23 kwietnia) zmarł ks. Stanisław Dudek, proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy (powiat brzeski). Urodzony w Szerzynach duchowny po zdaniu matury wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po jego ukończeniu przyjął święcenia kapłańskie z rąk ordynariusza tarnowskiego bpa Jerzego Ablewicza. Jako wikariusz pracował w Wielopolu Skrzyńskim, Nowym Sączu i Jadownikach. W 1998 roku został proboszczem parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza apostolstwa trzeźwości w dekanacie Porąbka Uszewska.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek (26 kwietnia). O godz. 9.00 w Domu Księży im. św. Józefa w Tarnowie sprawowana będzie msza św. żałobna, po której ciało zmarłego kapłana zostanie przewiezione do kościoła w Niedźwiedzy. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele parafialnym, a po jej zakończeniu na miejscowym cmentarzu nastąpi pochówek. 

Poniżej nota biograficzna poświęcona ks. Stanisławowi Dudkowi, umieszczona na stronie diecezji tarnowskiej.

PRZECZYTAJ: Edyta rzuciła się z synkiem do studni. Sąsiedzi w szoku: "Zawsze się uśmiechała, machała z samochodu" [ZDJĘCIA]

- Ks. Stanisław Dudek urodził się 6 stycznia 1956 roku w Szerzynach, jako syn Juliana i Eleonory z d. Mitoraj. Egzamin dojrzałości złożył w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu w 1975 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w dniu 31 maja 1981 roku w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Wielopole Skrzyńskie (od 20 czerwca 1981 roku), Nowy Sącz – św. Kazimierza (od 26 czerwca 1984 roku) oraz Jadowniki – św. Prokopa Opata (od 7 sierpnia 1990 roku). W dniu 5 sierpnia 1998 roku został mianowany na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza apostolstwa trzeźwości w dekanacie Porąbka Uszewska.

ZOBACZ: Nie żyje ks. Kazimierz Pres. Był pierwszym misjonarzem z diecezji tarnowskiej w Argentynie

Sonda
Czy masz zaufanie do Kościoła?
Pogrzeb 19-letniej Darii. Zginęła pod kołami volkswagena w Szymbarku