Nie żyje Marian Cycoń, były burmistrz Starego Sącza, prezydent Nowego Sącza i poseł

Świeczka
Autor: fot. Pixabay

Nie żyje Marian Cycoń, jeden z najbardziej znanych samorządowców i polityków Sądecczyzny. W swoim życiu miał okazję stać na czele aż trzech gmin: Piwnicznej, a także Starego oraz Nowego Sącza. Przez dwie kadencje sprawował również mandat posła na sejm RP. Marian Cycoń w tym roku skończył 80 lat.

Urząd Miejski w Starym Sączu poinformował dzisiaj (20 listopada) o śmierci Marian Cyconia, który w latach 1995-98, a następnie 2002-11 sprawował funkcję burmistrza tego miasta. Marian Cycoń stał również na czele dwóch innych gmin: Nowego Sącza, jako prezydent w latach 1988-90 oraz Piwnicznej, jako naczelnik gminy w latach 1979-88. Dwukrotnie pełnił też mandat posła na sejm RP, w latach 1997-01 jako bezpartyjny reprezentant listy wyborczej Unii Wolności, a w latach 2011-15 jako bezpartyjny przedstawiciel listy Platformy Obywatelskiej. W tym roku Marian Cycoń skończył 80 lat.

- Był osobą cieszącą się ogromnym zaufaniem. Mieszkańcy Gminy Stary Sącz i całej Sądecczyzny wiele razy powierzali mu wiele odpowiedzialnych funkcji i ambitnych zadań do wykonania. Nigdy się nie zawiedli. Jego wieloletnia praca publiczna pozostawiła po sobie trwałe ślady i wymierne korzyści dla całego regionu. Wiele osób dostrzega te dokonania w Piwnicznej, Nowym Sączu i Starym Sączu oraz wielu innych miejscowościach do dzisiaj. Mrówczo pracowity, ambitny, wymagający od innych, ale przede wszystkim od siebie, dalekowzroczny i skuteczny - samorządowiec z krwi i kości - czytamy w pożegnaniu umieszczonym na stronie Urzędu Miejskiego w Starym Sączu.

Ciasteczka w kształcie piersi. Tak w Tarnowie zwracają uwagę na problemy onkologiczne