Nie żyje Stanisław Florek. Parafia w Porąbce Uszewskiej straciła organistę z 60-letnim stażem

Nie żyje Stanisław Florek. Parafia w Porąbce Uszewskiej straciła organistę z 60-letnim stażem
Autor: Parafia św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej/FB, Jerzy Opioła/CC BY-SA 3.0/wikipedia Kilka miesięcy temu Stanisław Florek obchodził jubileusz 60-lecia pracy zawodowej.

Nie żyje Stanisław Florek, organista z ponad 60-letnim stażem, związany przez niemal cały ten okres z parafią św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej (gm. Dębno). W tym czasie pracował u boku czterech proboszczów i ponad dwudziestu księży wikariuszy. Ponadto opiekował się parafialnym chórem oraz kapelą. Pogrzeb śp. Stanisława Florka odbędzie się w sobotę (8 maja) na cmentarzu w Zbylitowskiej Górze.

Nie żyje Stanisław Florek, organista z Porąbki Uszewskiej

Nie żyje Stanisław Florek, długoletni organista parafii św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej (gm. Dębno). Kilka miesięcy temu świętował on jubileusz 60-lecia pracy zawodowej, a większość tego czasu spędził właśnie w Porąbce Uszewskiej. W tym okresie współpracował z czterema proboszczami oraz ponad dwudziestoma wikariuszami. Opiekował się również parafialnym chórem i kapelą. Stanisław Florek zmarł w środę (5 maja) po krótkiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 8 maja. O godz. 13.00 nastąpi wprowadzenie ciała zmarłego do kościoła parafialnego w Porąbce Uszewskiej, po czym rozpocznie się różaniec. O godz. 13.30 sprawowana będzie Msza św. pogrzebowa. Po jej zakończeniu śp. Stanisław Florek zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Zbylitowskiej Górze. 

PRZECZYTAJ: Nowy Sącz. Ciężarówka uderzyła w drzewo i zwaliła je na prywatną posesję. Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]

- Stanisław Florek pochodził ze Zbylitowskiej Góry, ukończył Studium Organistowskie w Przemyślu i od 60 lat niemal nieprzerwanie posługiwał w parafii w Porąbce Uszewskiej. Pracował u boku 4 proboszczów i ponad 20 wikariuszy. Pan Stanisław założył i prowadził parafialny chór oraz kapelę. Odznaczał się wielką kulturą osobistą i niegasnącym zapałem - czytamy na profilu FB parafii św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej. 

ZOBACZ: Limanowa. Absolwenci I LO chcą ukarania katechety. Ksiądz głosił, że homoseksualizm jest chorobą

Tak wygląda grób Zbigniewa Wodeckiego