Nowy Sącz. Ciężarówka uderzyła w drzewo i zwaliła je na prywatną posesję. Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]

2021-05-06 17:22
Nowy Sącz. Ciężarówka uderzyła w drzewo i zwaliła je na prywatną posesję. Jedna osoba poszkodowana
Autor: PSP Nowy Sącz Pomocy medycznej wymagał kierowca ciężarówki, który nie był w stanie o własnych siłach opuścić pojazdu.

W Nowym Sączu na ulicy Nawojowskiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu ciężarowego zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo, powodując jego zawalenie się na ogrodzenie prywatnej posesji. Jedyną poszkodowaną podczas tego incydentu osobą był kierowca ciężarówki. Mężczyzna wymagał pomocy medycznej i nie był w stanie o własnych siłach opuścić pojazdu.

Nowy Sącz. Ciężarówka uderzyła w drzewo i zwaliła je na prywatną posesję

Do zdarzenia na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu doszło w środę (5 maja) rano. Kierowca samochodu ciężarowego zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo, powodując jego zawalenie się na ogrodzenie prywatnej posesji. Przedstawiciele służb, którzy przybyli na miejsce zastali pojazd, który częściowo znajdował się na jezdni, a częściowo na chodniku. Pomocy medycznej wymagała jedyna osoba poszkodowana w tym incydencie, czyli kierowca ciężarówki. Nie był on w stanie samodzielnie opuścić samochodu, dlatego został ewakuowany przez strażaków i ratowników medycznych. Dalsza akcja polegała na udrożnieniu drogi oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia.

PRZECZYTAJ: Limanowa. Absolwenci I LO chcą ukarania katechety. Ksiądz głosił, że homoseksualizm jest chorobą

Jak relacjonują na swojej stronie internetowej strażacy z PSP Nowy Sącz, ze zbiornika ciężarówki wyciekało paliwa, dlatego należało zabezpieczyć studzienkę kanalizacyjną przed możliwością dostania się do niej substancji ropopochodnej. Do tego celu wykorzystano sorbent oraz maty sorpcyjne. Podstawiono zbiorniki plastikowe pod pęknięty zbiornik w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wycieku. Pozostałą ilość paliwa przepompowano do beczek. Plamy substancji ropopochodnej usunięto przy wykorzystaniu sorbentu oraz dyspergentu, a następnie zmyto jezdnie wodą. Zdjęcia ze zdarzenia w Nowym Sączu znajdują się poniżej.

ZOBACZ: Krasne-Lasocice. Koronawirus podczas Pierwszej Komunii Świętej. Ważny komunikat sanepidu

Rekordowe mandaty dla kierowców| ESKA XD - Prosto z salonu #22