Krasne-Lasocice. Koronawirus podczas Pierwszej Komunii Świętej. Ważny komunikat sanepidu

Krasne-Lasocice. Koronawirus podczas Pierwszej Komunii Świętej. Ważny komunikat sanepidu
Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 3.0/wikipedia W kościele podczas uroczystości Pierwszej Komunii Św. mogło dojść do rozprzestrzenienia się koronawirusa.

W kościele w Krasnem-Lasocicach (gm. Jodłownik) podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej mogło dojść do rozprzestrzenia się koronawirusa. W tej sprawie ważny komunikat wydał limanowski sanepid. Służby sanitarne proszą o telefoniczny kontakt osoby, które brały udział w uroczystości. Powinny one również monitorować swój stan zdrowia, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów zgłosić się do lekarza POZ.

Komunikat sanepidu w sprawie Pierwszej Komunii Świętej

Podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w kościele w Krasnem-Lasocicach (gm. Jodłownik) mogło dojść do rozprzestrzenienia się koronawirusa. Chodzi o nabożeństwo, które odbyło się w niedzielę, 2 maja o godz. 10.30. W związku z tym limanowski sanepid wydał komunikat z prośbą skierowaną do osób uczestniczących w uroczystości o telefoniczny kontakt z służbami sanitarnymi oraz o monitorowanie swojego stanu zdrowia. - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej prosi o kontakt telefoniczny osoby, które uczestniczyły o godz. 10.30 we Mszy św. I Komunijnej w Kościele Parafialnym Krasne Lasocice. Telefoniczne numery kontaktowe:

  • 503 118 232 - w sobotę
  • 889 784 789 i 669 898 838 - w niedzielę
  • 503 112 128 i 665 780 661 - w poniedziałek
  • oraz codziennie w godz. od 8.00 do 14.00 pod nr 18 33 72 101

Prosimy o obserwację swojego stanu zdrowia, a w razie niepokojących objawów zgłoszenie się do swojego lekarza POZ i poinformowanie, że miały kontakt z osobą o dodatnim wyniku badania w kierunku COVID-19 - brzmi komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej.

PRZECZYTAJ: Brzesko. Pijany ojciec zajmował się 2-tygodniowym dzieckiem. Dawał alkohol niemowlakowi?

Przypomnijmy, że w kwietniu biskup tarnowski podjął decyzję w sprawie organizacji tegorocznych uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Zgodnie z wytycznymi bp. Andrzeja Jeża, o terminach uroczystości mają zdecydować proboszczowie poszczególnych parafii, po konsultacjach z rodzicami kandydatów do przyjęcia pierwszej komunii. Kuria zaleciła natomiast, by Msze św. były sprawowane w obecności tylko jednej klasy szkolnej, a w przypadku, gdy klasa jest liczna w jeszcze mniejszych grupach. Podczas nabożeństwa muszą być przestrzegane obostrzenia sanitarne takie jak: zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zakrywania twarzy maseczką, czy obowiązek zachowania limitu wiernych (obecnie jest to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni).

ZOBACZ: Nietypowa akcja strażaków pod Muszyną. Dostarczyli bocianowi jedzenie do gniazda [ZDJĘCIA]

Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego