Nie żyje Władysław Skalski ps. Ryś. Był żołnierzem Polskiego Państwa Podziemnego

2020-12-31 7:38
Nie żyje Władysław Skalski ps. Ryś. Był żołnierzem Polskiego Państwa Podziemnego
Autor: Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Brzesku, Władysław Skalski miał 90 lat.

Nie żyje Władysław Skalski ps. Ryś, były żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego i prezes koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Brzesku. Dosłużył się stopnia kapitana i był wielokrotnie odznaczany, między innymi Złotym Krzyżem Zasługi. Po zakończeniu drugiej wojny światowej represjonowany przez aparat bezpieczeństwa PRL. Władysław Skalski zmarł w poniedziałek, 28 grudnia w wieku 90 lat.

Nie żyje Władysław Skalski

W poniedziałek, 28 grudnia w wieku 90 lat zmarł Władysław Skalski ps. Ryś, były żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego oraz były prezes brzeskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Informację o jego śmierci podał Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Brzesku. W czasie II wojny światowej Władysław Skalski brał udział w akcjach zbrojnych placówki „Szczepan” podlegającej brzeskiemu obwodowi Armii Krajowej. Dosłużył się stopnia kapitana, był wielokrotnie odznaczany, między innymi Złotym Krzyżem Zasługi.

ZOBACZ: Nie żyje Czesław Wojnar. Przez 25 lat był dyrektorem szkoły podstawowej w Bochni

Po wojnie Władysław Skalski był prześladowany przez aparat bezpieczeństwa PRL. Zaangażował się w działalność edukacyjną i wielokrotnie brał udział w spotkaniach z młodzieżą, której jako naoczny świadek opowiadał o wydarzeniach II wojny światowej. Pogrzeb Władysława Skalskiego odbył się wczoraj (30 grudnia).

Przeczytaj też: Dramat Mateusza zaczął się w Wigilię. Ma złamany kręgosłup. Od wypadku nie widział swoich bliskich

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Bili go i grozili jego rodzinie. Zabrali im 85 tys. euro