NIEOFICJALNIE: Grupa Azoty bez prezesa! Wojciech Wardacki ODWOŁANY z funkcji

2020-10-22 21:01

Rada nadzorcza odwołała z funkcji prezesa Grupy Azoty Wojciecha Wardackiego - tak wynika z nieoficjalnych ustaleń portalu Energetyka24! 60-letni ekonomista stał na czele chemicznego giganta i największej firmy w naszym regionie od grudnia 2016 roku. Spółka boryka się z trudnościami spowodowanymi epidemią koronawirusa. W I półroczu 2020 roku zysk netto "Azotów" był o ponad 100 milionów złotych mniejszy niż w analogicznym okresie 2019 roku.

Wojciech Wardacki żegna się z funkcją prezesa

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Energetyka24, rada nadzorcza Grupy Azoty odwołała dzisiaj (22 października) Wojciecha Wardackiego z funkcji prezesa zarządu największego przedsiębiorstwa w naszych regionie. Wojciech Wardacki stał na czele chemicznego giganta od grudnia 2016 roku. Wcześniej był między innymi członkiem zarządu innej, państwowej spółki chemicznej "Ciech" oraz prezesem bydgoskiego "Zachemu". W latach 1991-93 pełnił mandat posła I kadencji sejmu z ramienia Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Następnie przeszedł do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, a od 2004 roku jest związany z Prawem i Sprawiedliwością. Wojciech Wardacki ma 60 lat, posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych.

Branża gastronomiczna w Tarnowie planuje protest

Epidemia uderzyła w "Azoty"

Epidemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na wyniki finansowe "Azotów". Już w sierpniu spółka raportowała, że zanotowała spadki sprzedaży we wszystkich segmentach swojej działalności i planuje skorzystać z tarczy antykryzysowej. Ostatecznie po I półroczu 2020 roku Grupa Azoty miała nieco ponad 222 miliony złotych zysku netto, podczas gdy rok wcześniej ta kwota wynosiła ponad 342 miliony złotych. To oznacza spadek zysku netto o 35 proc.